countryside1.jpgcountryside2.jpgcountryside3.jpgcountryside4.jpgcountryside5.JPG

szkola

Ich pierwszy tydzień w Granadzie :)

Mija pierwszy tydzień, podczas którego nasi uczniowie realizują staże zagraniczne w ramach projektu „Na fali praktyk do sukcesu”. Dziewięciu uczniów technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz dziesięciu uczniów technikum w zawodzie technik mechatronik od 13 stycznia przebywa w hiszpańskiej Granadzie, gdzie przez miesiąc, w różnych zakładach pracy, będą szlifować umiejętności zawodowe. Udział w projekcie ma na celu podniesienie poziomu kształcenia zawodowego oraz wzmocnienie różnorodnych kompetencji społecznych i kulturowych. Pobyt w Hiszpanii to również okazja do zapoznania się z kulturą i obyczajami przepięknego regionu, którym jest Andaluzja. Pod opieką Pana Mirosława Baja i Pana Andrzeja Gałata uczniowie zwiedzili już Granadę wraz z kompleksem pałacowym Alhambra, a to dopiero pierwszy tydzień. :).

Zapraszamy do zapoznawania się z bieżącymi informacjami na stronie Facebooka projektu (mile widziane polubienia) – www.facebook.com/zsoitpraktyki/

Projekt „Na fali praktyk do sukcesu” 2019-1-PL01-KA102-062907 jest realizowany w ramach programu ERASMUS+, Akcji 1: Mobilność Edukacyjna.

Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

Na pewno nie możecie się doczekać ferii zimowych. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

Oczywiście większość z tych zasadach uzależniona jest od obecności śniegu i mrozu, czego Wam z całego serca życzymy.

Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną. Pamiętajcie jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!

• Ubierajcie się stosownie do pogody, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu, ale żeby też się nie przegrzać.
  • Ważny dla Waszego bezpieczeństwa jest też stan techniczny zimowego sprzętu sportowego.
  • Nie ślizgajcie się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn dla Was i innych osób.
  • Pamiętajcie, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Waszego życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu. Nie przebywajcie w takim miejscu, powiadomcie o sytuacji osoby dorosłe lub Straż Pożarną, która usunie niebezpieczeństwo.
  • Nie rzucajcie w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego.
  • Nie rzucajcie w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała.
  • Korzystajcie wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodźcie na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp.
  • Nie dołączajcie sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie.
  • Podczas zabaw na śniegu i lodowisku pilnujcie swoich wartościowych przedmiotów. Jeśli to możliwe portfel lub telefon komórkowy oddajcie do depozytu lub pod opiekę zaufanej osobie.

Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

Wypoczywajcie, przeżywajcie przygody i wracajcie uśmiechnięci:)

Wigilia szkolna 2019

20 grudnia 2019r. był dniem wyjątkowym w naszej szkole. W tym dniu bowiem zgromadziliśmy się wszyscy w auli szkoły na Wigilii. Rozpoczął ją ksiądz Jacek Herman czytając fragment Pisma Świętego. Następnie Klaudia i Paulina z klasy IV technikum pięknie zaśpiewały utwór świąteczny "Kto wie". Rozstrzygnięte zostały dwa konkursy świąteczne. Najpiękniej gabinet udekorowała klasa 1 technikum tż/tm. W konkursie na najoryginalniej, a jednocześnie najładniej wykonany utwór świąteczny zwyciężyła klasa IV technikum. Przybył też do nas Mikołaj i wręczył wszystkim klasom słodkie upominki. Imprezę prowadzili Laura i Bartek z klasy 3lo, a nad całością czuwała pani Izabela Kramarczuk.

Spotkanie Młodzieżowych Rad Miasta

Dzisiaj, 17 grudnia, w Gdańsku odbyło się spotkanie Młodzieżowych Rad Miasta województwa pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowali przewodniczący usteckiej rady Łukasz Lisowski i  Gracjan Kaźmierczak. Uczniowie pojechali na spotkanie na zaproszenie Stowarzyszenia Morena i mieli możliwość przede wszystkim wymienić się doświadczeniami i popracować nad nowymi projektami.

Czytanie bajek w przedszkolu

Z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta i z okazji mikołajek odwiedziliśmy dziś Miejskie Przedszkole Nr 1 w Ustce. Maluchy i Średniaki miały okazję posłuchać bajek, które czytali dla nich pomocnicy Św. Mikołaja - Daria, Emila, Bartek i Łukasz (przewodniczący MRM) z kl. 1T i 3LO/T. Przedszkolaki wysłuchały listu do Św. Mikołaja, dowiedziały się też m.in. skąd Mikołaj bierze prezenty... W podziękowaniu dostaliśmy własnoręcznie pieczone pierniczki 😋😋😋 i dyplom 😃

Paczka dla chorego

Kolejny już raz w naszej szkole odbyła się zbiórka słodyczy w ramach akcji "Paczka dla chorego", której inicjatorem jest ks.Jacek Herman. Uczniowie spakowali zebrane smakołyki, a następnie wraz z księdzem przekazali je chorym parafianom. Odwiedziny u osób starszych, śpiewanie kolęd to dobry gest, który sprawił ogromną radość starszym, często schorowanym ludziom.

Zaproszenie do udziału w konkursie języka angielskiego

Wydział Humanistyczny Politechniki Koszalińskiej zaprasza do udziału w XI Bałtyckim Konkursie Języka Angielskiego. Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie tutaj http://wh.tu.koszalin.pl/kat/404

Zgłaszajcie się do swoich nauczycieli języka angielskiego do 18 grudnia 2019r. Zapraszamy!