countryside1.jpgcountryside2.jpgcountryside3.jpgcountryside4.jpgcountryside5.JPG

szkola

Próbna matura z OKE

Drodzy Maturzyści!

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu maturalnego w dniach 2-8 kwietnia 2020r.

Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, pliki z danymi do zadań z informatyki oraz zapisy nutowe i fragmenty nagrań do zadań z historii muzyki, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Szczegółowe informacje dotyczące terminów i godzin rozpoczęcia egzaminu oraz sposobu przesłania arkusza do nauczyciela, pani dyrektor Katarzyna Ozimek wysłała do każdego maturzysty na konto w e-dzienniku Librus. Prosimy o zapoznanie się z informacjami.

Życzymy powodzenia!

PORTRET ABSOLWENTÓW czyli dlaczego wybrać ZSOiT w Ustce

Prezentujemy kolejnych wybitnych absolwentów. Oni nie żałują, że wybrali naszą szkołę. Dlaczego?

                                                                   

BARBARA MADEJCZYK - absolwentka liceum, rocznik 1995, wybitna oszczepniczka, finalistka igrzysk olimpijskich w Pekinie. Podczas zawodów pucharu Europy (28 czerwca 2006) ustanowiła ówczesny rekord Polski wynikiem 64,08m.

 

 "Zapytacie, dlaczego wybrałam liceum w Ustce?

Dla mnie to było jasne. Przygodę ze sportem zaczęłam w Szkole Podstawowej nr 3 w Ustce, gdzie również mieścił się "ogólniak". Trenowałam codziennie, więc nie miałam zbyt dużo czasu na naukę, a co dopiero mówić o czasie wolnym. Na szczęście udawało mi się godzić obowiązki szkolne z treningami. Po ukończeniu szkoły podstawowej w ogóle nie brałam pod uwagę dalszej nauki w Słupsku, ponieważ to by się wiązało z dojazdami, a na to nie miałam czasu. 

Teraz, po wielu latach, jako dwukrotna olimpijka i absolwentka LO w Ustce, zawsze miło wspominam cztery lata nauki w tej szkole i wyrozumiałość większości nauczycieli, którzy przymykali oko na moje nieprzygotowania do lekcji wynikające z licznych wyjazdów na zawody i obozy sportowe. Kiedyś szkoła nie miała takich możliwości jak dzisiaj.  Obecnie ma lepsze zaplecze edukacyjne i bazę sportową, proponuje szereg kierunków kształcenia, również naukę w klasie sportowej, której za moich czasów nie było.

Bardzo się cieszę, że miałam możliwość poznania szkoły również od tej drugiej strony, czyli jako nauczyciel wychowania fizycznego.

Mimo upływu czasu, zmian lokalizacji oraz organizacji samej szkoły, często ją odwiedzam i wracam pamięcią do czasu, kiedy byłam uczennicą. Jako absolwentka liceum w Ustce namawiam do wyboru tej szkoły, zwłaszcza sportowców. :))))"

 

 

 

MATEUSZ KOŁACZEK - absolwent liceum,  rocznik 2010. Ukończył studia magisterskie (informatyka) na Uniwersytecie Wrocławskim. Już na studiach rozpoczął pracę w firmie Axit, gdzie zajmował się rozwijaniem platform logistycznych takich firm jak: Porsche, DHL, BMW. Obecnie pracuje jako programista w firmie Siili Solutions. Między innymi rozbudowywał system do zarządzania lotniskiem w Helsinkach.

 

'Przyznaję się bez bicia - chciałem iść do szkoły do Słupska. Inną decyzję podjąłem w końcu na parę dni przed terminem. Zostałem w LO w Ustce Zostałem, bo wcześniej w tym samym budynku, u tych samych nauczycieli uczyłem się w gimnazjum. I to była właściwa decyzja.

Trafiłem do najlepszej klasy i do najlepszej wychowawczyni jakiej mogłem trafić. My bawiliśmy się świetnie, a pani Junona trzymała nas w ryzach - co chyba nie jest trudne, kiedy posiada się umiejętność "zgaszenia" każdego ucznia spojrzeniem. LO dawało możliwości rozwoju. Chciałem nauczyć się poważnie programować? Wystarczyło dogadać się z panem Rasałą i ruszyło kółko informatyczne - pisaliśmy gry, ale i programy do rozwiązywania zadań domowych z matematyki. Pani Olempijuk wyszła poza program nauczania, ucząc różniczkowania i całkowania. Z panią Dymek można było grać w Scrabble po angielsku (czemu tego ani razu nie zrobiłem?!). Brzmi to wszystko jak najbardziej wtórne slogany marketingowe dosłownie każdej szkoły średniej, ale co poradzić, kiedy w tym przypadku to szczera prawda. Ale to, co najbardziej pamiętam z liceum to atmosfera. Było przyjaźnie, znało się każdego nauczyciela i większość uczniów, gdyby nie trzeba było się uczyć, to chciałoby się przychodzić do szkoły :)

Z dzisiejszej perspektywy ta szkoła dała mi dobry start. Bez problemu dostałem się na planowane studia i zostałem programistą tak, jak od zawsze marzyłem. Polecam z całego serca.

Ciekawostka: nie tylko nie poszedłem do szkoły do Słupska, ale 'ściągnąłem' też moją przyszłą dziewczynę, a obecnie żonę stamtąd do usteckiego LO, przekonując ją jak u nas jest fajnie i jak dzięki temu dobrze zda maturę (zdała:)."

 

 

 

PATRYK NURKOWSKI - absolwent technikum, rocznik 2016, czterystumetrowiec, powołany do reprezentacji Polski na 15 Mistrzostwach Świata Juniorów w USA

 

"Co dałbyś z siebie dzisiaj, gdyby nie było jutra?”

To motto przyświecało mi przez dłuższy okres mojego sportowego życia, przez liczne wyjazdy na zawody i zgrupowania - w szkole byłem raczej gościem. Jestem absolwentem usteckiego Technikum 2016r. W szkole byłem niełatwym uczniem, ze względu na liczne dyskusje z nauczycielami, po prostu lubiłem przestawiać swoje zdanie, często niepotrzebnie. Bardzo miło wspominam moją wychowawczynię, Panią Domańską, która motywowała mnie do pracy mimo mojego opornego charakteru do nauki. Przez cały okres Szkoły, miałem umożliwiony rozwój kariery sportowej, wszyscy nauczyciele byli dla mnie wyrozumiali. Obecnie pracuje w służbach mundurowych. Wszystkim uczniom szkół podstawowych, przed którymi stoi dylemat wyboru szkoły i rozwój kariery sportowej, szczerze polecam ustecką szkołę średnią.'

                                                                                                     Zebrały Monika Dymek, Junona Olempijuk, Izabela Kramarczuk

Najnowsze informacje ze szkoły

Bardzo proszę wszystkich, którzy nie mają loginów i haseł do Librusa o kontakt z Administratorem e-dziennika. Prośby o uzyskanie dostępu proszę przesyłać na skrzynkę pocztową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zgłaszać telefonicznie. Wszystkie połączenia stacjonarne są przekierowywane i na pewno zostaną odebrane, a treści rozmów przekazane do Adresatów.

KORONAWIRUS - ZAWIESZENIE ZAJĘĆ W SZKOLE

Drodzy uczniowie, szanowni rodzice!
 
Zgodnie z decyzją premiera M. Morawieckiego i komunikatem MEN zajęcia wychowawczo-opiekuńcze zawieszone są od 12 do 25 marca. W tym czasie nie będą się także odbywać żadne zajęcia o charakterze szkoleniowym, ani sportowym. Dotyczy to również uczniów realizujących praktyczną naukę zawodu. Prosimy o sprawdzanie wiadomości na Librusie, na szkolnej stronie www.zsoitustka.edu.pl lub na szkolnym profilu na fb: https://liblink.pl/BSUr17vWHB
 
Przerwa w chodzeniu do szkoły to nie ferie ani wakacje, ale pewna forma odosobnienia, która ma służyć powstrzymaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Prosimy zatem, abyście pozostali w domach! Nie wychodźcie, jeśli nie musicie. Nie jest to czas na spotkania towarzyskie. Wykorzystajcie go na zlikwidowanie zaległości w szkole. Potem nie będzie już zbyt wiele czasu.  Uczniowie zagrożeni oceną niedostateczną mogą nawiązać kontakt korespondencyjny z nauczycielami, poprosić o dodatkowe zadania, uzyskać szansę zdobycia dodatkowych ocen. 
Zgodnie z komunikatem MEN nie są zagrożone terminy egzaminów zewnętrznych.
 
Przychodnie i ośrodki zdrowia umożliwiają kontakt telefoniczny w celu wydawania zwolnień lekarskich oraz e-recept.
 
W razie zaobserwowania u siebie lub swoich bliskich jakichkolwiek dolegliwości (kaszel, duszności, wysoka temperatura), pozostańcie w domu. Nie dopuszczajcie do rozprzestrzeniania się wirusa. Niezwłocznie skontaktujcie się z
 
Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupsku:
 
tel. 59 8431 291 (w godzinach 7.30 - 15.00), całodobowo  608 205 830
 
Dodatkowe numery telefoniczne
 
Infolinia PZU - 22 505 11 88
Infolinia NFZ - 800 190 590
 
Wojewódzki Inspektorat Sanitarny 58 344 73 00 lub 605 602 195 (w nagłych przypadkach)

DZIEŃ OTWARTY W ZSOIT

5 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce odbył się Dzień Otwarty dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych. Gościliśmy młodszych kolegów z SP 1, SP 2, SP 3, SP MOS, SP Adventure z Ustki oraz SP z Charnowa. Współorganizatorem imprezy była Akademia Pomorska ze Słupska, którą reprezentowali m. in. absolwenci naszego liceum. O godzinie 9 wszyscy spotkali się na auli, gdzie p. dyrektor Katarzyna Ozimek zaprezentowała ofertę edukacyjną naszej szkoły oraz przedstawiła plan dnia, a goście z AP- u w kilku słowach zareklamowali swoją uczelnię. Następnie młodzież udała się na zajęcia przygotowane przez nauczycieli naszej szkoły oraz studentów. Uczniowie rozwiązywali rebusy i zagadki językowe, poznawali elementy programowania robotów edukacyjnych, brali udział w zajęciach z dziedziny mechatroniki, trudzili się nad zadaniami z logiki i poznali innowacyjne oprogramowanie do nauczania matematyki oraz sprawdzali swoje umiejętności kulinarne. Mamy nadzieję, że spędzili z nami miło czas i przekonali się, że ZSOiT w Ustce TO DOBRY WYBÓR!

Dorota Kozłowska

        

        

        

GRANADA W OBIEKTYWIE

Uczestnicy tegorocznych praktyk w Granadzie przygotowali wystawę fotograficzną "Granada w obiektywie". Wystawa miała jednocześnie charakter konkursu. Każdy mógł oddać swój głos na wybrane zdjęcia. Po podliczeniu głosów okazało się, że trzecie miejsce zajął duet, p. Andrzej Gałat (opiekun praktykantów podczas wyjazdu) i Krzysztof Pudelski, drugie miejsce przypadło Igorowi Rusinkowi, a pierwsze zdobył również duet, Kamil Rajs i Paweł Pieczyński. Gratulujemy fotograficznego talentu.

Zwycięski 'zestaw' zdjęć o nazwie 'Uliczki Granady'

                                     

    

POZDROWIENIA Z HARRACHOVA

Dzisiaj dostaliśmy pozdrowienia od uroczej drużyny piłki ręcznej klasy szóstej z klubu sportowego Szczypiorniak. Dziewczęta, które na co dzień trenują w hali naszej szkoły, razem ze swoją trenerką, panią Ewą Wrześniak, przebywają na obozie w Harrachovie. Dziękujemy za pozdrowienia. Zazdrościmy śniegu:)

               

Joomla templates by a4joomla