countryside1.pngcountryside2.jpgcountryside3.jpgcountryside4.jpgcountryside5.JPGcountryside6.jpg

szkola

Marsz przeciw Przemocy

W piątek, 20 września, uczniowie klasy 3 LOT uczestniczyli w usteckim "Marszu przeciw Przemocy". Tematem przewodnim wydarzenia było "STOP PRZEMOCY!".

Marsz, w którym uczestniczyliśmy nawiązuje do Światowego Dnia Bez Przemocy, który obchodzony jest 2 października w rocznicę urodzin Mahatmy Ghandiego, przywódcy indyjskiego ruchu niepodległościowego oraz pioniera filozofii i strategii działania bez przemocy. Idąc ulicami naszego miasta, mogliśmy jawnie wyrazić sprzeciw wobec szeroko pojętej przemocy i pokazać, że nie potrafimy przejść obojętnie wobec zła oraz, że nikt nie zasługuje na nieludzkie i poniżające traktowanie.

Jakub Komendo

A tak sprzątaliśmy nasz mały świat - Ustkę...:)

Akcja Sprzątanie Świata - Polska 2019

Dnia 20 września, po trzeciej godzinie lekcyjnej, uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły wezmą udział w akcji Sprzątania Świata. Tegorocznej akcji przyświeca hasło "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Nasze 'sprzątanie' rozpoczynamy od sklepu Intermarche w stronę wodociągów i ogródków działkowych.

klasa I TMH8 - p. Marta Wyrzykowska, p. Monika Jurek

klasa I TMG - p.Agnieszka Klimek, p. Monika Dymek

klasa II TMH - p. Edyta Łepkowska, p. Andrzej Gałat

Klasa III TM - p. Piotr Drwal, p. Jacek Łepkowski

klasa IV TMG - p. Magdalena Wróblewska-Majchrowska, p. Józef Masłowski

Osoba odpowiedzialna za organizację akcji - p. Edyta Łepkowska

Debata ekologiczna

W poniedziałek, 16 września, wybraliśmy się do O.W. Jantar w Ustce na debatę ekologów i polityków na temat zanieczyszczenia środowiska. Problemy dotyczyły głównie Bałtyku i Pomorza. Zaproszonymi gośćmi/politykami byli senator Kazimierz Kleina, Ryszard Kwiatkowski, Marek Toczek i Marcin Wałdoch - każdy z panów prezentował inną opcję polityczną. Moderatorem spotkania był Wacław Lipiec z Urzędu Morskiego w Gdyni. W spotkaniu uczestniczyli również członkowie WWF Błękitny Patrol. Dyskusja była burzliwa. Cieszymy się, że mogliśmy w niej uczestniczyć.

Maja Wojda, 2T

Ambasador Miasta Ustka 2018

Miło nam poinformować, że nauczyciel naszej szkoły, pan Jacek Łepkowski, otrzymał nominację do nagrody "Ambasador Miasta Ustka 2018". Pan profesor Jacek Łepkowski jest organizatorem Usteckiego Festiwalu Filmów Amatorskich  UFF(o)A o zasięgu ogólnopolskim. Jest on także zaangażowany w organizację zagranicznych praktyk uczniowskich.

Gratulujemy nominacji!

Konkurs "I Know America 2020"

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie internetowym "I know America 2020". Na zwycięzców konkursu czekają m.in.: indeksy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego oraz staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.knowamerica.pl.

Wszyscy uczestnicy konkursu będą mogli jednocześnie wziąć udział w rekrutacji do szkoły letniej "Civic up! Academy", która odbędzie się na początku wakacji 2020 w Warszawie.

Gdański Salon Maturzystów

W miniony poniedziałek, 9 września, uczniowie klas 3LOT, 3T i 4T wraz z opiekunem, panem Andrzejem Gałatem wybrali się na wycieczkę do Gdańska. Pierwszym i najważniejszym punktem wyjazdu był Gdański Salon Maturzystów, gdzie wszyscy mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną studiów na Uniwersytecie Gdańskim, Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie Morskim w Gdyni, a także wieloma innymi uczelniami wyższymi naszego regionu, jak również z całej Polski. Podczas wizyty na UG mieliśmy okazję uczestniczyć w wykładach dotyczących egzaminu maturalnego z języka polskiego, matematyki i biologii, czy też porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych uczelni. Mieliśmy także szansę, aby poczuć się jak na prawdziwym egzaminie rozwiązując próbne arkusze maturalne.

Następnie poszliśmy na spacer po gdańskim Długim Targu, gdzie mogliśmy zobaczyć takie zabytki, jak Ratusz Gdańska, Bazylikę Mariacką czy też fontannę Neptuna. Uśmiechnięci i trochę zmęczeni wróciliśmy wieczorem do Ustki.

Jakub Komendo