Wydarzenie, na które czekaliśmy od tygodni, dzisiaj nadeszło! Pan Patryk Galewski, szef kuchni helskiej restauracji KUTTER, a jednocześnie bohater filmu JOHNNY był gościem w naszej szkole. Przyjechał do nas razem ze swoją żoną, panią Żanetą. Swoją obecnością zaszczycili nas także  Starosta Słupski, pan Paweł Lisowski; pani Dorota Szcześniak-Abramczyk - Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, Oświaty Kultury i Sportu Miasta Ustka; pani Małgorzata Duda-Banach - członkini prezydium Rady Rodziców, dyrektorzy oraz nauczyciele usteckich szkół podstawowych wraz z uczniami, a także przedstawiciele radia i prasy. Spotkanie poprowadził ksiądz Jacek Herman, a pani dyrektor, Katarzyna Ozimek ciepłymi słowami powitała wszystkich zgromadzonych.

W pierwszej części spotkania ksiądz Jacek rozmawiał z naszym gościem, który odpowiedział na szereg pytań m.in. dotyczących pracy w hospicjum i współpracy z księdzem Janem Kaczkowskim, realizacji filmu JOHNNY. Pan Patryk także opowiadał o swoim życiu i o tym, jaką przeszedł zmianę, ponieważ przez wiele lat prowadził życie przestępcze, a dzięki osobie księdza Jana i pracy w hospicjum udało mu się zakończyć ten etap  w swoim życiu. Teraz ma szczęśliwą rodzinę i jest szefem kuchni helskiej restauracji KUTTER.

W drugiej części spotkania - 'mini gotowanie z publicznością" - mogliśmy zobaczyć, jak ugotować jajko w koszulce (co nie jest wcale takie proste) i przyrządzić m.in. sos holenderski.

To nie wszystko - po spotkaniu w auli, klasy technikum uczestniczyły w warsztatach kulinarnych poprowadzonych przez pana Patryka  - przyrządzili steki wołowe i tatara. Jedzenie było przepyszne, zabawa przednia. Pan Patryk nie tylko gotowal, ale przede wszystkim w fascynujący sposób opowiadał o 'tworzeniu potraw' podając rożne ciekawostki ze świata kulinarnego. Oczywiście wspierała go pani Dagmara Jendrzejczak:)

Organizatorami imprezy byli ksiądz Jacek Herman, pani Monika Dymek, pani Dagmara Jendrzejczak i pani Jolanta Domańska. A już jutro druga część Kuchni na pełnej petardzie!

pat1

pat2

pat3