W gdańskiej @Ergo Arenie odbywały się mecze ćwierćfinałowe mistrzostw świata piłkarzy ręcznych organizowanych wspólnie przez Polskę i Szwecję. Rywalizowały ze sobą drużyny ze ścisłego topu. Hiszpania w pierwszym meczu pokonała po dwóch dogrywkach Norwegię (35:34). Z kolei w drugim ćwierćfinale mistrzowie olimpijscy z Francji okazali się lepsi od Niemców (35:28).
Obydwa mecze z ogromną przyjemnością obserwowały z poziomu trybun nasze wspaniałe szczypiornistki z klasy pierwszej liceum. Spotkania na takim poziomie, to istna wisienka na torcie. Wiemy, że naszym zawodniczkom zapadną one na długo w pamięci, a także, że będą motywacją do dalszej pracy na treningach. Te trwają już od kilku dni, drużyna po krótkiej przerwie w pierwszym tygodniu ferii przygotowuje się do drugiej rundy Pomorskiej Ligi Juniorki Młodszej, która zainaugurowana zostanie 4 lutego wyjazdowym meczem w Wejherowie.
         ergo