W piątek, 3 marca, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami odwiedzili Puckie Hospicjum, którego twórcą i prezesem był ksiądz Jan Kaczkowski. Celem naszej wizyty było zawiezienie darów gromadzonych od jesieni ubiegłego roku oraz zwiedzenie hospicjum. Naszym przewodnikiem była pani Honorata Zimna, będąca konsultantem do spraw komunikacji i koordynatorem wolontariatu. Mieliśmy okazję zobaczyć kaplicę, pokój w którym mieszkał ksiądz Jan, chętni mogli wejść również na oddział opieki paliatywnej. Zwieńczeniem wizyty było spotkanie z dyrektor hospicjum, panią Alicją Makowską.
Magicznym miejscem okazał się ,,Ogród Marzeń”. To pięknie zagospodarowany park z oświetleniem, alejkami, trzema altanami, w których podopieczni hospicjum mogą się spotykać ze swoimi bliskimi. Jedna z altan jest zamknięta i ogrzewana, co pozwala na spotkania nawet zimową porą. Wszystko, co udało nam się zobaczyć powstało z miłości do drugiego człowieka….
Bardzo dziękujemy księdzu Jackowi Hermanowi, który był pomysłodawcą całej akcji. Równie serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom: uczniom naszej szkoły i ich rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Podziękowania należą się również Przedsiębiorstwu Komunikacji Samochodowej w Słupsku, dzięki któremu mogliśmy odwiedzić Puckie Hospicjum. To było dla nas wszystkich cudowne doświadczenie …..
Sylwia Cur-Kowalczyk
puck