W dniach 6 maja - 3 czerwca 2023r. grupa 15 uczniów naszego technikum wraz z opiekunkami, panią Junoną Olempijuk i panią Moniką Dymek, przebywała na stażu w Maladze w Hiszpanii w ramach programu Erasmus +. Uczniowie szkolili się w zawodach mechatronik i hotelarz. Pracowali w firmach Torcal Electronica, Barbatuke Art&Hostel, Talleres Eurosur oraz Letmalaga. Oprócz Malagi, młodzi praktykanci mieli także okazję poznać inne urocze miejscowości Andaluzji m.in. Granadę i Nerję oraz wyjechać na jednodniową wycieczkę na Gibraltar. Kąpaliśmy się w Morzu Śródziemnym, byliśmy na wycieczce rowerowej i wspinaliśmy się na okoliczne wzgórza:) Miesięczny pobyt z dala od domu był świetną sposobnością na poznanie nowej kultury, podszkolenie swoich umiejętności (także językowych), zawarcia nowych znajomości i przyjaźni, a także nauczenia się odrobiny samodzielności.

AlcazabAlcazaba w Maladze - zespół fortyfikacji pałacowych

pompidouCentrum Sztuki Współczesnej Pompidou w Maladze