Dnia 28 maja odbył się powiatowy konkurs „Doświadczenia pokazowe z fizyki” zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz wychowanków szkół ponadpodstawowych. Podopieczni w jedno lub dwuosobowym składzie prezentowali dowolnie przygotowane przez siebie doświadczenia z zakresu fizyki wraz z ich omówieniem. Oceną pokazów podjęło się jury w składzie: Pani dr Anna Kamińska (Uniwersytet Pomorski w Słupsku), Pani dr inż. Agnieszka Włodarkiewicz (Uniwersytet Pomorski w Słupsku) oraz Pani mgr Magdalena Szałek (Szkoła Podstawowa w Zaleskich).
Nagrody zostały przyznane dla najlepszych trzech zespołów z każdego etapu kształcenia. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Słupsku oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce.
Zwycięzcy – szkoła podstawowa:
I miejsce – Kacper Kukulski (Społeczne Towarzystwo Oświatowe w Słupsku) – magnetyczny slime
II miejsce – Marta Pietrzak (szkoła Podstawowa nr 3 w Ustce) – badanie przyspieszenia ziemskiego
III miejsce – Iga Krefta (Szkoła Podstawowa nr 8 w Słupsku) – skacząca kukurydza
Zwycięzcy – szkoła ponadpodstawowa:
I miejsce – Victoria Świtka (II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku) – samochodzik fizyczny
II miejsce – Aleksandra Franc i Kacper Duch (Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku) – czujnik zmierzchu
III miejsce – Marcel Wiśniewski i Filip Zdunek (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce) – magiczne wiadro
Wszystkim zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na ścieżce edukacyjnej.