Wyjazd odbywał się w ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu „Kreuję własną przyszłość – zagraniczne praktyki zawodowe”, finansowanego z programu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci ITV.

W dniach od 3 do 30 kwietnia przebywali oni w niemieckiej miejscowości Schkeuditz niedaleko Lipska, gdzie zdobywali doświadczenie zawodowe oraz nawiązywali nowe znajomości i ciekawie spędzali czas wolny. Handlowcy pracowali w miejscowych sklepach a hotelarze wiedzę teoretyczną przekuwali w praktykę w trzy i cztero gwiazdkowych hotelach. Jednak „Nie samą pracą człowiek żyje” – dla tego w ramach pobytu zorganizowano wycieczkę do Berlina, Lipska, Drezna i parku rozrywki Belantis. Uczniom najbardziej spodobał im się pobyt w parku rozrywki – „Istne szaleństwo”, jak wspominają.

Przed wyjazdem uczniowie uczestniczyli w przygotowaniach pedagogiczno – językowo – kulturalnych. Ze strony organizacji partnerskich otrzymali całkowite wsparcie logistyczne w postaci transportu, przejazdów lokalnych, wyżywienia, noclegów, ubezpieczenia i kieszonkowego na własne wydatki.

Czy chcieliby to powtórzyć? Natychmiast. :)

Galeria zdjęć z praktyk.