countryside1.jpgcountryside2.jpgcountryside3.jpgcountryside4.jpgcountryside5.JPG

Strona główna

Festiwal Filmów Amatorskich w Ustce

W piątek w usteckim domu kultury odbyły się pokazy konkursowe filmów, które wpłynęły na 10 konkurs UFF(o)A. Galeria zdjęć - link do GP24.

W tym roku Ustecki Festiwal Filmów Amatorskich UFF(o)A 2013 odbył się po raz dziesiąty. Jego organizatorami są Klub Filmowy Amator działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce oraz Dom Kultury w Ustce.

„Na tegoroczny festiwal zgłoszono 20 filmów z całej Polski o różnorodnej tematyce. Są to zarówno filmy fabularne, jak i animowane i dokumentalne” – informuje Jacek Łepkowski, organizator festiwalu.

W jury festiwalu zasiedli Joanna Gajdo, instruktorka działu edukacji filmowej w Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku, Adam Mroczek, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, operator obrazu, montażysta, autor filmów dokumentalnych, reklamowych i teledysków, Daniel Odija – pisarz i dziennikarz, publicysta, Monika Graczyk współwłaścicielka usteckiego kina Delfin.

W piątek od godziny 17 prezentowano zgłoszone do przeglądu filmy. Zaraz po projekcjach odbyła się ceremonia wręczenia nagród oraz wyróżnień.

Wśród nagrodzonych filmów znalazł się "Cudowny dzień” Stanisława Białoskórskiego oraz "Jeszcze ten jeden raz” Sebastiana Kwidzyńskiego i Marcina Roszczyniały – (wyróżnienia). Pierwsze miejsce w kategorii film dokumentalny zdobył "Homestay” Krzysztofa Nowickiego.
Bezkonkurencyjny w kategorii Film Fabularny i Animowany był Bartosz Tryzna ze swoim filmem "Franek”. Najważniejszą nagrodą Festiwalu czyli Grand Prix wyróżniony został film "Wspomnienie poprzedniego lata” Kuby Gryżewskiego i Ivo Krankowskiego.

Nagrodą publiczności wyróżniono film zatytułowany "Szum”. Jego autorkami były trzy młode ustczanki Aleksandra Budlewska, Nikola Januszyk oraz Kinga Rajkowska. Film ten został również bardzo ciepło odebrany przez konkursowe jury – Ten film widziałem już wcześniej i muszę powiedzieć, że bardzo mnie urzekł dojrzałością, sposobem opowiedzenia historii trudnych relacji pomiędzy dwojgiem ludzi. Jeszcze raz, serdecznie gratuluję autorkom – dodał członek jury Adam Mroczek

Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wręczali przedstawiciele władz miasta, Burmistrz Ustki Jan Olech, ustecki radny Włodzimierz Siudek oraz dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych Józef Masłowski.

Joomla templates by a4joomla