W trakcie szkolnych eliminacji oraz etapu głównego konkursu uczestnicy zaprezentowali swoje wiadomości z zakresu gramatyki, słownictwa i kultury krajów anglojęzycznych w formie testu pisemnego. Test sprawdzał także umiejętności językowe, takie jak rozumienie ze słuchu oraz tekstu pisanego, co w świetle zbliżającego się egzaminu gimnazjalnego okazało się bardzo praktycznym ćwiczeniem.

Spotkanie było też okazją do podejrzenia i wymiany wrażeń na temat, jak wygląda dzień i życie w społeczności ponadgimnazjalnej. Uczniowie, stojąc przed wyborem szkoły, mogli z bliska zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce.

Zwycięzcą konkursu została Agata Wagner - uczennica Społecznego Gimnazjum Nr 1 STO im. Mikołaja Reja w Słupsku. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Kellas ze Społecznego Gimnazjum Usteckiego Towarzystwa Oświatowego. Trzeci na podium uplasował się Jakub Kozieł z Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego w Słupsku. Laureaci otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody książkowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Słupsku.

koordynatorka konkursu Marta Wyrzykowska