Link do Picasy

W ramach XII Bałtyckiego Festiwalu Nauki (23.06.2014r.) młodzież naszej szkoły: kl. II technikum i gr. przyrodnicza kl. IIb, uczestniczyła w pikniku naukowym na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Impreza popularyzująca naukę, cieszyła się dużym zainteresowaniem, szczególnie zajęcia w Instytucie Nauki o Zdrowiu. Męska grupa wycieczki miała możliwość uczestniczenia w wykładzie na temat profilaktyki raka jąder, w tym czasie dziewczyny mogły poćwiczyć badanie piersi (nie było łatwo….). Wyposażenie pracowni specjalistycznych pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego wzbudziło w nas zachwyt. Z ogromną przyjemnością obserwowaliśmy zmagania przyszłych ratowników medycznych, promujących wiedzę i umiejętności ratownicze w nagłych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Część z nas zastanawiała się nad swoją przyszłością, czy tu nie wrócić po maturze. Na koniec wyprawy na dziedzińcu akademii uczniowie zmagali się z doświadczeniami fizycznymi.  Młodzież bawiła się pod czujnym okiem naszych nauczycieli: J. Domańskiej, M. Jurek i Z. Piłata.