Tegoroczna absolwentka naszego Liceum – Jagoda Synak – za swoje wybitne osiągnięcia otrzymała stypendium Ministra Edukacji Narodowej. Oprócz wysokiej średniej (5.85), Jagoda jest finalistką etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Świecie Współczesnym i laureatką II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Ministra Edukacji Narodowej odbyła się 16 października na Uniwersytecie Warszawskim. W gali wzięła udział Pani Minister Joanna Kluzik - Rostkowska.

To nie koniec wyróżnień. 22 września br. Starosta Słupski Pan Zbigniew Kołodziejski wręczył stypendia za wyniki i osiągnięcia w nauce najlepszym uczniom powiatowych szkół ponadgimnazjalnych oraz listy gratulacyjne i upominki laureatom konkursów przedmiotowych zorganizowanych w roku szkolnym 2014/2015 przez Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Tegorocznymi stypendystami Starosty Słupskiego zostali:

W kategorii Za wyniki w nauce:

Jagoda Synak – absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ustce (od października studentka prawa Uniwersytetu Warszawskiego);

Andrzej Kostuch – uczeń klasy czwartej Technikum (zawód technik urządzeń
i systemów energetyki odnawialnej) w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
w Ustce;

Sara Rycyk – uczennica klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ustce;

Milena Nadrowska - uczennica klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ustce.

W kategorii Za osiągnięcia w nauce:

Jagoda Synak, Milena Nadrowska oraz Sara Rycyk.

Nagrodę Burmistrza Ustki otrzymała w tym roku Milena Nadrowska, a Nagrodę Wójta Gminy Ustka - Sara Rycyk.

Wszystkim nagrodzonym Uczniom serdecznie gratulujemy.