countryside1.jpgcountryside2.jpg

Notice: Undefined offset: 35 in /home/zsoitustka/domains/zsoitustka.edu.pl/public_html/libraries/src/Access/Access.php on line 608

Notice: Trying to get property of non-object in /home/zsoitustka/domains/zsoitustka.edu.pl/public_html/libraries/src/Access/Access.php on line 608

Notice: Undefined offset: 35 in /home/zsoitustka/domains/zsoitustka.edu.pl/public_html/libraries/src/Access/Access.php on line 613

Notice: Trying to get property of non-object in /home/zsoitustka/domains/zsoitustka.edu.pl/public_html/libraries/src/Access/Access.php on line 613

Strona główna

Rozmowy nad brzegiem

ROZMOWY NAD BRZEGIEM

Czy kiedykolwiek, stojąc nad brzegiem morza, zastanawiałeś się, co kryje się za linią horyzontu? Czy znasz to uczucie, które sprawia, że chcesz zostawić wszystko i iść naprzód, by się przekonać, co jest dalej?

Centrum Aktywności Twórczej wraz z artystką Luisą Spiną zapraszają wszystkich do wzięcia udziału  w projekcie pt.: "Rozmowy nad brzegiem".

Podczas spaceru będziemy wspólnie badali brzeg morza. Kolekcjonując znalezione obiekty i obrazy, wymienimy się wzajemnie swoimi spostrzeżeniami, nagramy dźwięki oraz rozmowy z napotkanymi przechodniami.

Rzucając światło na historię badanego miejsca, dowiemy się, jakie grupy społeczne je obecnie kreują. Zebrany materiał znad morskiego brzegu pomoże nam stworzyć nową narrację, a następnie wybierzemy się w podróż do miejsca za horyzontem.

Luisa Spina od dziesięciu lat mieszka w Londynie, gdzie zajmuje się rzeźbą społeczną – zarówno w sferze praktycznej, jak i edukacyjnej. Początkiem tej działalności były rolę teatralne, które artystka zaczęła odgrywać 15 lat temu. W 2011 roku ukończyła studia artystyczne w Londyńskiej Central Saint Martins. W swojej pracy rzeźbiarskiej podejmuje ważne zagadnienia socjopolityczne. W roku 2013 ukończyła studia magisterskie na kierunku rzeźby społecznej, uzupełniając je o szereg kursów w dziedzinie filozofii dziecięcej i terapii artystycznej. W 2016 dołączyła do szeregów Royal Society of Arts za projekt Small Gatherings for Big Thoughts, w którym spożywanie posiłku stało się katalizatorem do dialogu o różnicach kulturowych. Ostatnie cztery lata to okres, w którym artystka zajmuje się opracowywaniem różnych strategii angażowania społeczeństwa do działań stymulujących dialog, wymianę myśli i refleksję.

O wydarzeniu na facebooku.

Joomla templates by a4joomla