Uczniowie klasy I LO Zuzanna Jaszke i Jakub Komendo reprezentowali naszą szkołę w IV Powiatowym Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej „ Podróże z Herbertem”, który odbył się 6 kwietnia 2018 r. w V Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Słupsku. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach – poezja śpiewana i recytacja. Nasi uczniowie wystartowali w kategorii recytacja z wybranymi przez siebie utworami polskiego poety. Zuzia recytowała wiersz „ Nike która się waha”, a Kuba utwór „ Pan od przyrody”. Opiekunem uczniów była nauczycielka języka polskiego p. Magdalena Wróblewska – Majchrowska. Konkurencja była bardzo silna, więc tym razem pozornie nie odnieśliśmy sukcesów. Mówimy pozornie, ponieważ sukcesem jest podjęcie trudu i zmierzenie się z niełatwą przecież poezją Zbigniewa Herberta. Nasza „ podróż z Herbertem” dopiero się zaczyna i w przyszłym roku mamy zamiar ją kontynuować. Mamy też nadzieję, że grono miłośników poezji się powiększy i wystartujemy nie tylko w kategorii recytacja, ale także w kategorii poezja śpiewana.