countryside1.jpgcountryside2.jpg

Notice: Undefined offset: 35 in /home/zsoitustka/domains/zsoitustka.edu.pl/public_html/libraries/src/Access/Access.php on line 608

Notice: Trying to get property of non-object in /home/zsoitustka/domains/zsoitustka.edu.pl/public_html/libraries/src/Access/Access.php on line 608

Notice: Undefined offset: 35 in /home/zsoitustka/domains/zsoitustka.edu.pl/public_html/libraries/src/Access/Access.php on line 613

Notice: Trying to get property of non-object in /home/zsoitustka/domains/zsoitustka.edu.pl/public_html/libraries/src/Access/Access.php on line 613

Strona główna

Obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Link do Galerii

W dniu 7 listopada 2018 r. w szkolnej auli odbyła się uroczystość związana z uczczeniem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli: p. Magdaleny Wróblewskiej–Majchrowskiej, p. Sylwii Cur–Kowalczyk, p. Edyty Łepkowskiej i p. Andrzeja Gałata, przygotowali spektakl słowno–muzyczny związany z wydarzeniami lat 1914- 1918.

W spektaklu przywołali najważniejsze wydarzenia historyczne, postaci bohaterów narodowych, pieśni patriotyczne, teksty poetyckie, fragmenty wspomnień oraz współczesne teksty i melodie nawiązujące do tamtego okresu, a także skłaniające do refleksji jak ważna jest dla nas niepodległość. W spektaklu wystąpili uczniowie klasy II LoT: Laura Sutowska, Oliwia Budka, Jakub Komendo, Łukasz Lisowski, klasy I Technikum: Tomasz Skrzypiec, Kacper Kacprzyk, Katarzyna Koteras, Maja Wojda, Karolina Stadnicka, Justyna Urbańska, Laura Korol, Konrad Kiedrowicz, Kamil Kubicki, Jonatan Pietkiewicz i Klaudiusz Prądzyński oraz uczennica klasy IV Technikum Dominika Chilońska (która zaśpiewała z towarzyszeniem koleżanek z Gimnazjum UTO – Nikoli i Kamili). O oprawę muzyczną zadbali szkolni dźwiękowcy: Patryk Hojnowski z klasy III Technikum i Szymon Masłowski z klasy III LOS. Prezentację multimedialną przygotował Hubert Niemiec z klasy II LOT. Wszystkim udzielił się niezwykle podniosły, uroczysty nastrój, na co niewątpliwie wpłynął także wystrój sali. Organizatorzy uroczystości przygotowali wystawę prac wykonanych na Konkurs Historyczno–Plastyczny „Niepodległa” w dwóch kategoriach: plakat i gazetka ścienna. Na zakończenie akademii Jury w składzie: dyrektor ZSOiT p. Józef Masłowski, p. Izabela Kramarczuk i p. Dorota Kozłowska wręczyło nagrody laureatom. W kategorii plakat I miejsce zajęła Oliwia Budka z klasy II LoT, II miejsce – Cezary Węcławik z klasy IV Technikum, III miejsce – Wiktoria Malesa z klasy III LoS. W kategorii gazetka ścienna przyznano I nagrodę uczennicom klasy III LOS – Aleksandrze Haratyk i Wiktorii Juskowiak. Wszystkie prace można oglądać na wystawie zorganizowanej w głównym holu szkoły na parterze.

Szkolna uroczystość na auli to pierwsza z imprez przygotowanych przez ZSOiT z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Już 9 listopada odbędzie się „Bieg po Niepodległość” (impreza cykliczna), 14 listopada – Konkurs Kulinarny „KUCHNIA POLSKA – BIAŁO–CZERWONA”, a 19 listopada Konkurs Historyczny „100–lecie Niepodległości Polski”, przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie i nauczyciele wezmą także udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości oraz w licznych imprezach towarzyszących obchodzonej w tym roku rocznicy odbywających się w Bibliotece Miejskiej w Ustce i w Urzędzie Miasta.

Joomla templates by a4joomla