Z początkiem września rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu realizowanego w ramach programu ERASMUS+. Pierwszym etapem był udział pięciu nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz doradcy zawodowego w szkoleniu typu 'jobshadowing'.

W trakcie pięciodniowego pobytu w Granadzie w Hiszpanii, nasi pedagodzy zdobywali wiedzę teoretyczną i praktyczną w trakcie obserwacji zajęć prowadzonych przez nauczycieli hiszpańskich oraz biorąc udział w licznych szkoleniach. Szkolenia miały na celu przybliżenie hiszpańskiej struktury kształcenia zawodowego. Ważnym aspektem wyjazdu było realizowanie bogatego programu kulturowego, podczas którego nauczyciele promowali naszą szkołę, miasto i powiat.

W kolejnych latach przewidziano cztery wyjazdy uczniów na miesięczne staże do Niemiec i Hiszpani oraz kontynuacje szkolenia kadry w Niemczech.

Projekt otrzymał wsparcie w ramach programu ERASMUS+, Akcji 1: Mobilność Edukacyjna w wysokości 107 272,00 euro i będzie realizowany w okresie od 01.07.2019 do 30.06.2021.