W dniu 21.02.2020 gościliśmy w naszej szkole uczniów klasy 6 i 7 Niepublicznej Szkoły Podstawowej Adventure w Ustce. Pod okiem pana Jacka Łepkowskiego oraz młodzieży z klasy 3 technik mechatronik, goście mieli okazję zapoznać się z budową, obsługą i elementami programowania robotów edukacyjnych. Samodzielnie budowali i programowali roboty typu MBot oraz robota Lego Mindstorms na klocku EV3. Brali również udział w mini konkursie polegającym na przejściu toru przeszkód robotem Ultimate 2.0 sterowanym za pomocą smartfonu, co okazało się nie takie łatwe. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość spróbowania lotu samodzielnie zbudowanym dronem typu Airblock. Kolejni uczniowie z innych szkól podstawowych będą mieli okazję zmierzyć się z robotyką już 5 marca podczas Dni Otwartych szkoły.