Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości będzie wyjątkowa ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia dotyczące m.in. gromadzenia się. Dlatego zamiast udziału w wielkich zgromadzeniach, zachęcamy do świętowania we własnych domach. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Biuro Programu „Niepodległa” zapraszają do wzięcia udziału w akcji ,,Niepodległa do hymnu”. 11 listopada w południe będzie można przyłączyć się do wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego. Należy włączyć o godz. 12:00 jedną z większych stacji radiowych lub telewizyjnych i zaśpiewać razem z innymi Mazurek Dąbrowskiego, który będzie emitowany na antenie.

W naszej szkole z okazji Narodowego Święta Niepodległości ogłoszony został Konkurs Literacki ,,Życzenia dla Polski”. Należało zredagować życzenia dla naszej Ojczyzny w formie wiersza, listu lub kartki pocztowej. Komisja postanowiła przyznać I miejsce Joannie Miszkiewicz z klasy III technikum oraz dwa wyróżnienia: Szymonowi Krajniakowi z klasy I technikum i Filipowi Zalińskiemu z klasy II technikum. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Po powrocie do szkoły wręczymy słodkie upominki. Pomysłodawczyniami konkursu były pani Sylwia Cur – Kowalczyk i pani Magdalena Wróblewska – Majchrowska.

wiersz Joanny Miszkiewicz (zachowano oryginalną pisownię)

Życzenia dla Polski
Nasza ojczyzna umiłowana,
W rękach zaborców poniewierana.
Dziś Twoje święto-święto wolności.
Bo jesteś krajem niepodległości.

Nasi przodkowie o to walczyli,
Aby dziś młodzi spokojnie żyli.
Czego Ci życzyć Polsko kochana..
Wiecznej wolności,siły Batmana..

By Twoje pola zboża rodziły,
By Twoje dzieci w pokoju żyły.
Aby już nigdy wojen nie było,
A polskim dzieciom lepiej się żyło.

Życzę Ci Polsko powietrza czystego
Przyrody bujnej,strumyka bystrego.
By Twoja ziemia rodziła nam kwiecie,
Takie cudowne jak nigdzie na świecie..

Nasza ojczyzno, nasza polszczyzno,
Byś miodem , mlekiem wciąż opływała,
I swym urokiem nas zadziwiała.

Byśmy tu sobie żyli spokojne,
Bez chorób, waśni-tylko dostojnie.
Polsko kochana, Polsko jedyna
Bądź zawsze naszym miejscem schronienia.