countryside1.jpgcountryside2.jpgcountryside3.jpgcountryside4.jpgcountryside5.JPG

Strona główna

Dzień Kopernika 2012

Piątek, 20 kwietnia, był ważnym dniem w życiu szkoły. W tym dniu obchodziliśmy święto patrona, Mikołaja Kopernika. Atrakcji było mnóstwo!

Rozpoczęliśmy już z samego rana konkursem na „Doświadczenie pokazowe z fizyki". Przystąpiło do niego 15 szkół z powiatu słupskiego. Zwycięzcami zostali uczniowie naszej szkoły z klasy Ia – Piotr Jaskólski i Mateusz Dolny. Kolejne miejsce na podium zdobyło I LO ze Słupska, a trzecie przypadło Arkowi Lemańczykowi i Konradowi Kobuszewskiemu z klasy IIIa. Nad całością konkursu czuwały panie Monika Jurek i Małgorzata Ossowska.

 

W tym samym czasie w auli odbywała się świetna zabawa. W konkursie wiedzy o Mikołaju Koperniku zwyciężyła klasa IIb, tuż za nią była klasa IIIa, a następnie IIa.

W konkursie na najlepszą stylizację a'la Kopernik zwyciężyła Olga Bogucka z klasy IIIb (ponoć Kopernik była kobietą...), tuż za nią byli Konrad Misztal (IIm) i Konrad Kobuszewski (IIIm).

Czytanie fragmentu dzieła naszego patrona „O obrotach ciał niebieskich" wcale nie było takim łatwym zadaniem. Otóż jego uczestnicy musieli wyrazić różne uczucia. Najlepiej z tym wyzwaniem poradził sobie Tomasz Grabarczyk z klasy IIa, który musiał zaprezentować 'radość'. Następnie 'miłość' pokazał Jan Rogaczewski, zdobywca IIm, a tuż za nim był Adrian Zblewski wyrażający uczucie 'tragedii'.

Między poszczególnymi konkursami swoje umiejętności wokalne prezentowali Telle Grzanelle. Naszą uroczystość uświetnił wspaniały pokaz jive w wykonaniu uczniów klasy IIb.

Ostatnim punktem programu była prezentacja doświadczenia chemicznego przygotowana przez uczniów klasy Ib.

Pomysłodawczynią imprezy i jej główną organizatorką była pani Izabela Kramarczuk. Gratulujemy! I dziękujemy!

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Joomla templates by a4joomla