Europa może się poszczycić niezwykłym bogactwem językowym − posiada 23 języki urzędowe, a na jej terytorium istnieje ponad 60 lokalnych wspólnot posługujących się językami regionalnymi lub językami mniejszości. Należy również pamiętać o językach, którymi mówią obywatele UE pochodzący z innych krajów i kontynentów. Właśnie po to, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na tę różnorodność lingwistyczną, Unia Europejska i Rada Europy ogłosiły 26 września Europejskim Dniem Języków.

26 września to również doskonała okazja do zabawy. Co roku w całej Europie organizowane są najróżniejsze wydarzenia związane z językami: spektakle, zabawy dla dzieci, koncerty, kursy językowe, audycje radiowe i programy telewizyjne, konferencje itp. Możliwości są nieograniczone!

My też wykorzystaliśmy ten dzień do wspaniałej zabawy. Nasza szkoła to szkoła z pasją, a jednocześnie mnóstwo w niej talentów wokalno-językowych. Zdecydowaliśmy więc, że najlepiej będzie zorganizować konkurs na piosenkę wykonaną w jednym z języków europejskich. Zabawa była przednia!!!

Już na samym początku rozgrzali nas swoim rockowym brzmieniem chłopcy z 3a, czyli zespół My Own Direction. Następnie Klaudia Kostrubiec, Kacper Krawczyk i 1a wykonali radosny mix trzech utworów. Potem było bardziej nastrojowo – Marcin Wyroślak i Abigail Kocur zaprezentowali utwór Broken. Kolejne wykonanie okazało się punktem kulminacyjnym całej imprezy – kwartet wokalno-taneczny z klasy IIa (czyli Małgorzata Pastucha, Agnieszka Wilkos, Patryk Janik i Sebastian Ryba) zaprezentowali Biełyje Rozy. Publiczność szalała! W mroczny klimat wprowadził nas męski duet z IIb (Oskar Wysoczański i Michał Żyszkiewicz) wykonując utwór Ameno. A na koniec piosenkę zespołu The Kooks pięknie zaśpiewała Magda Sokołowska z klasy 3a.

Zwycięzcami naszego show został (prawie jednogłośnie) zespół Ruskie Pierogi ze swoim powalającym wykonaniem utworu Biełyje Rozy.

Nasza impreza zdecydowanie udowodniła, że nasza szkoła jest szkołą z pasją, jej uczniowie są utalentowani i że warto...uczyć się języków obcych.

Organizatorkami imprezy były p. Marta Wyrzykowska i p. Monika Dymek