Po zarejestrowaniu się i zwiedzeniu toalet uniwersyteckich, zapoznaliśmy się z automatem do kawy. O 10:00 rozpoczęła się sesja plenarna "Po co mi ten wolontariat, czyli o korzyściach płynących z bycia wolontariuszem". Było taka masa ludzi, że musieliśmy siedzieć na schodach. W debacie uczestniczyli: Agnieszka Buczyńska, Izabela Dyakowska, Maciej Florek, Krzysztof Nowaczewski oraz Skiba, a także Pani, która przedłużyła nam rok szkolny, Katarzyna Hall oraz uczniowie ze szkół w Pomorskiem.

O 11:30 była przerwa kawowa, zabrakło dla nas jedzenia więc poszliśmy do Mc Donalda. Zdemotywowani dużą kolejką, wróciliśmy do budynku gdzie podzielono nas na panele dyskusyjne:

- Wolontariat międzynarodowy: Zwiedzaj świat, zdobywaj doświadczenie, buduj relacje.

- Wolontariat: rozwijaj pasje i zainteresowania. To na prawdę możliwe!

- Weź sprawy w swoje ręce! Decyduj o miejscu, w którym żyjesz! Wolontariat - Sposób na aktywne uczestnictwo w społeczności lokalnej.

- Wolontariat: Wiedza i umiejętności, czyli milowy krok do kariery zawodowej.

Po wyczerpujących dyskusjach o 14:30 zakończyło się nasze spotkanie. Zadowoleni choć zmęczeni wróciliśmy naszym wehikułem do domu.

Aleksandra Chybowska and Adrian Elmerych, spółka z 1b