19 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków, ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku. Celem obchodów tego dnia jest promocja nauki języków obcych oraz bogactwa kulturalnego Europy.

Europa może się poszczycić niezwykłym bogactwem językowym − posiada 23 języki urzędowe, a na jej terytorium istnieje ponad 60 lokalnych wspólnot posługujących się językami regionalnymi lub językami mniejszości. Należy również pamiętać o językach, którymi mówią obywatele UE pochodzący z innych krajów i kontynentów.

Prawie miesiąc wcześniej klasy losowały jeden z krajów europejskich, którego tradycje, obyczaje musiały przedstawić. Dodatkowo każda klasa musiała wykonać potrawę pochodzącą z wylosowanego europejskiego kraju oraz przygotować udekorowane stanowisko. I tak klasy prezentowały:

ILO - Grecja, IIa LO – Szwecja, IIb LO – Włochy, II Tech – Ukraina, IIIb LO – Francja, IV Tech – Hiszpania.

Uczestnicy przygotowali prezentacje multimedialne, wspaniałe stanowiska, pyszne potrawy, śpiewali, opowiadali ciekawostki.

Zwycięzcami zostały exequo klasy IIb i IIIb, drugie miejsce zajęła klasa II technikum , a trzecie miejsce klasa IV technikum. Uczniowie otrzymali w nagrodę słodkie upominki oraz dodatkowe punkty/oceny z języków obcych.

Imprezę przygotowały nauczycielki języka angielskiego – p. Agnieszka Klimek, p. Monika Dymek i p. Marta Wyrzykowska.

Link do Galerii.