W dniu 8 listopada 2013 r. w Słupskim Ośrodku Kultury odbył się finał Konkursu Historycznego pn. „95 Rocznica Odzyskania Niepodległości”. Uczestnicy odpowiadali na pytania przygotowane przez przewodniczącego jury p. Stanisława Turczyka. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a ostateczny wynik został ustalony dopiero w ostatniej turze pytań. Naszą szkołę reprezentowała Jagoda Synak, gorąco dopingowana przez jej klasę II B. Jagoda zajęła II miejsce. Otrzymała nagrodę pieniężną i książkową oraz upominek od senatora Kazimierza Kleiny. Dodatkowo została nagrodzona za najwyższy, stuprocentowy wynik w półfinale. Reprezentacja LO w składzie: Jagoda Synak i Adrian Zblewski (III b) również zdobyła II miejsce. Uczniów przygotowywał p. Arkadiusz Kubiak.