Przez ostatnie dni nie da się nie zauważyć plakatów, reklam i kandydatów rozdających balony. My w szkole mimo, że nie wszyscy z nas mogą głosować, poczuliśmy klimat zbliżających się wyborów. Nasz nauczyciel od WOS-u to zauważył i zaproponował ich przeprowadzenie, do czego podeszliśmy z wielkim entuzjazmem.

Trochę informacji, sprawdzenie kandydatów i przygotowanie do przeprowadzenia wyborów w szkole. Dzisiaj właśnie dopięliśmy swego i powołując komisję wyborczą każdy uczeń przyszedł i mógł zagłosować na swojego faworyta. Wyniki wielu z nas zaskoczyły, zwłaszcza, że wygrana rozeszła się o 2 głosy. Dla nas jako grupy humanistycznej było to tym bardziej ekscytujące wydarzenie, bo lubimy wiedzieć co dzieje się w kraju, a tym bardziej jeśli możemy w jakiś sposób uczestniczyć w wydarzeniach z naszego miasta i cieszymy się, że dyrekcja dała nam możliwość przeprowadzenia dzisiejszych "naszych małych prawyborów".

 Oto wyniki prawyborów na Burmistrza Miasta Ustka, przeprowadzonych 13. listopada 2014r.

1. Graczyk Jacek Adam - 35 głosów, 34%

2. Janczewski Marek - 12 głosów, 12%

3. Krasucki Wojciech Tomasz - 37 głosów, 36%

4. Kurowski Marek - 19 głosów, 18%

Oddano 113 głosów, w tym 10 nieważnych.

Skład komisji wyborczej: Sara Rycyk oraz Michał Romowski