Prezentacje teatralne zakończyli uczniowie naszej szkoły, którzy odtworzyli fragment z „Krzyżaków”, przedstawiający znaną scenę w gospodzie „Pod Lutym Turem”. Gdy Mikołaj z Długolasu, Maćko i Zbyszko z Bogdańca odpoczywali w karczmie, przybyła tam księżna Anna Danuta wraz z dwórkami. Jedna z nich – Danusia – umilając czas ludziom swym śpiewem i grą na lutni, nagle zachwiała się i spadłaby, gdyby nie Zbyszko, który ją złapał. Następnie klęknął przed wybranką swego serca i ślubował dziewczynie dozgonną wierność i miłość.

W naszym przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klas 2LO, 2T i 3A: Sara Rycyk, Milena Nadrowska, Dariusz Diemientiew, Jarosław Nejman, Tomasz Bartosiński, Michał Romowski, Kinga Miłoszewska, Joanna Sull, Maria Kryszałowicz, Jakub Konieczny, Dawid Dziwisz, Kacper Krawczyk. Pomocni okazali się także: Damian Kachniarz i Krystian Kowal, którzy czuwali nad muzyką, Klaudia Łowczyk i Dorota Iwańska odpowiadały za stroje i makijaż, a Katarzyna Kowalczyk i Monika Żyszkiewicz zrobiły dekoracje.

Nad całością prac naszej grupy czuwały panie – Magdalena Wróblewska i Janina Błażejewicz. Jury po krótkiej naradzie zdecydowało wyróżnić scenkę przygotowaną przez uczniów Społecznego Gimnazjum UTO. Wszyscy występujący otrzymali słodycze oraz bilety do kina na wybrany seans.

Próby do przestawienia udowodniły, że stworzyliśmy zgrany zespół teatralny, nawiązały się nowe przyjaźnie i już teraz wiemy, że weźmiemy udział w podobnym przedsięwzięciu za rok.

Ja tam też byłam i świetnie się bawiłam. :)

Izabela Kramarczuk