Fundacja Instytut Równowagi Społeczno-Ekonomicznej z siedzibą w Gdyni od dziesięciu  lat zaprasza do Polski studentów z państw Europy Wschodniej. Także w tym roku do Gdyni  przyjechali młodzi ludzie z Ukrainy, Rosji i Białorusi. Celem wizyty było poznanie kultury, historii i zasad współpracy samorządu z organizacjami pożytku publicznego w Polsce. Jednym z punktów programu było spotkanie  z uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce.  Podczas wizyty przy Bursztynowej 12, uczniowie z klasy II LO przedstawili prezentację ukazującą różnicę między PRL a współczesną rzeczywistością Polaków. Po przedstawieniu niepodległej historii Polski, ukraińscy, białoruscy i rosyjscy studenci zadawali pytania dotyczące polskiego systemu edukacji, kultury, relacji rodzic-dziecko i wyboru szkoły. Ostatnim punktem wizyty w szkole była integracja przy kawie i ciastku.

Mamy nadzieję, że w następnym roku również będziemy mogli się spotkać przy szarlotce i gorącej herbacie.

Opracował: Władysław Powała.