Link do Galerii

20 maja 2015 r. odbył się  Dzień Otwarty i z tej okazji w naszej szkole gościliśmy uczniów klas trzecich z Publicznego Gimnazjum im. M. Zaruskiego oraz Społecznego Gimnazjum Usteckiego Towarzystwa Oświatowego.

W tym dniu zarówno nauczyciele, jak i licealiści przygotowali szereg atrakcji i na pewno każdy znalazł coś dla siebie. Spotkanie rozpoczęło się w auli, gdzie gimnazjalistów zapoznano z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2015/2016 oraz działaniami samorządu uczniowskiego. Informacje przeplatane były występami szkolnych wokalistów, oraz mocnymi beatami elektrycznych gitar i perkusji.

Po spotkaniu uczniowie obu szkół uczestniczyli w lekcjach otwartych, przygotowanych przez naszych nauczycieli. Były to m. in. nauka piosenek w j. angielskim,  zajęcia kulinarne (pieczenie ciasteczek i gofrów), zabawy i gry matematyczne, pokaz doświadczeń fizycznych, nauka wiązania węzłów żeglarskich, pokaz doświadczeń fizycznych, pokazy nagrodzonych filmów w ramach Usteckiego Festiwalu Filmów Amatorskich. Ponadto uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w  rozgrywkach sportowych oraz dowiedzieć się, jak sobie radzić by rozwiązać trudny spór…

Mamy nadzieję, że dla gimnazjalistów był to twórczo i przyjemnie spędzony czas i przekonaliśmy (szczególnie tych niezdecydowanych), że warto wybrać naszą szkołę.