Został zorganizowany w dwóch kategoriach wiekowych – gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Był adresowany do uczniów szkół Ustki, Słupska i powiatu słupskiego. Wzięli w nim udział uczniowie 5 gimnazjów: Gimnazjum im. gen. M. Zaruskiego w Ustce, Społecznego Gimnazjum Usteckiego Towarzystwa Oświatowego, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4 w Słupsku i Katolickiego Gimnazjum im. św. Marka w Słupsku oraz uczniowie 4 szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Słupsku, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce i Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku. Prace konkursowe oceniało Jury w składzie: p. Janina Błażejewicz, p. Elżbieta Komorowska, p. Iwona Płóciennik i p. Renata Kuligowska. Laureatami konkursu w kategorii gimnazjum zostali: Olga Kowalska z Gimnazjum nr 3 w Słupsku – I miejsce, Julia Sochacka z Gimnazjum nr 4 w Słupsku – II miejsce i Mariusz Roguski z Gimnazjum nr 3 w Słupsku. W kategorii szkoła ponadgimnazjalna nagrodzono: Bartosza Wichrowskiego z II LO w Słupsku – I miejsce, Milenę Nadrowską z ZSOiT w Ustce – II miejsce i Natalię Stelmachowicz z ZSMiL w Słupsku. Dyplomy i nagrody laureatom wręczył Starosta Słupski p. Zdzisław Kołodziejski. Dyrektor ZSOiT w Ustce p. Józef Masłowski podziękował nauczycielom za przygotowanie młodzieży do konkursu, a Jury za pracę przy sprawdzeniu prac i wyłonieniu najlepszych – „ Mistrzów Ortografii Powiatu Słupskiego”.

Organizatorzy konkursu serdecznie gratulują wszystkim nagrodzonym oraz ich opiekunom i mają nadzieję, że w przyszłym roku konkurs spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu słupskiego oraz Ustki i Słupska.