W sobotę 12 marca 2016 r. odbył się w Białymstoku finał centralny ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Nasze liceum reprezentowała uczennica klasy III Sara Rycyk, ubiegłoroczna finalistka tej olimpiady. Sara najpierw pisała test obejmujący wiedzę z zakresu historii najnowszej, wiedzy o społeczeństwie oraz praw człowieka. Połowa uczestników, w tym Sara, awansowała do II etapu, który polegał również na rozwiązaniu testu, ale z zakresu programu zmiennego olimpiady, który dotyczył problemu wyzysku człowieka w świecie współczesnym – niewolnictwa, poddaństwa i pracy przymusowej.  W kolejnym III etapie 10 najlepszych uczestniczyło w quizie, w którym każdy uczestnik odpowiadał na 10 pytań. Ostatecznie Sara została laureatką VI miejsca.  Nagrodą dla Niej są też indeksy na wiele kierunków na prestiżowych uczelniach w kraju. Opiekunem uczennicy jest p. Arkadiusz Kubiak.

Gratulujemy Sarze i p. Kubiakowi kolejnego sukcesu.