Link do Galerii

UBRANI W KSIĄŻKĘ – czyli SLEEVEFACE w bibliotece to projekt, który skierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Jego celem była promocja czytelnictwa oraz zaprezentowanie księgozbioru naszej biblioteki. Projekt polegający na sfotografowaniu okładki książki wraz z twarzą lub sylwetką tak,   aby stanowiły spójną całość okazał się fajną zabawą i… alternatywą dla popularnego selfie. Wzięło w niej udział przeszło 50 uczniów, 6 nauczycieli i jeden pracownik Biblioteki Miejskiej.  Projekt trwał od 9 lutego do 12 kwietnia 2017 r.

Po uzgodnieniu szczegółów, czyli wyboru książek (głównie z księgozbioru naszej szkoły), przygotowaniu ubioru i ewentualnych rekwizytów, terminu zrobienia zdjęcia - spotykaliśmy się w naszej bibliotece. Mamy nadzieję, że po obejrzeniu zdjęć więcej osób zechce sięgnąć po zaprezentowane książki i odwiedzi naszą lub miejską bibliotekę.

Opiekun projektu i fot. -  p. Izabela Kramarczuk - nasza bibliotekarka i miłośniczka fotografii.

Zdjęcia można obejrzeć na wystawie na korytarzu naszej szkoły, a wkrótce także w Bibliotece Miejskiej, z którą jesteśmy zaprzyjaźnieni. Bardzo dziękujemy p. Zenonowi Skibińskiemu za piękne wydruki i poniesione koszty.

SLEEVEFACE – czyli „okładkotwarz”, czy „twarzoksiążka”- powstał w 2006 r. Upowszechniony został przez Amerykanów - Johna Rostrona i Carla Morrisa, do promocji płyt winylowych i muzyki. Z czasem fotografowanie się z płytą, książką urosło do rangi popularnego zjawiska, upowszechnianego za sprawą mediów społecznościowych.