Drużyny z 26 szkół, z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego - 7 mundurowych, 8 ponadgimnazjalnych oraz 11 gimnazjów, rywalizowały w zdobyciu trzech pucharów: Komendanta CPSP w Ustce ( kategoria szkół mundurowych),Starosty Powiatu Słupskiego ( kategoria szkół ponadgimnazjalnych) oraz Burmistrza Miasta Ustki ( kategoria szkół gimnazjalnych).

Organizatorami imprezy są, tradycyjnie już, nauczyciele i wychowawcy dwóch usteckich szkół ,Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce. Współorganizatorem biegu jest Urząd Miasta w Ustce, Dowództwo Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce, Urząd Gminy Ustka, Urząd Gminy Postomino oraz Starostwo Powiatowe w Słupsku.

Koordynatorzy biegu to, mgr Robert Dąbrowski z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ustce, pomysłodawca i główny organizator imprezy, a także mgr Andrzej Gałat z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce.

Bieg sprawdził umiejętności zawodników w następujących konkurencjach: bieg na orientację, test historyczny, rzut granatem, umiejętności strzeleckie i wiedzę historycznąo Polsce. Imprezę uświetniło przybycie Grupy Rekonstrukcji Historycznej Nałęcz z Trzebiatowa wraz z Marszałkiem Józefem Piłsudskim.

Zwycięzcami tegorocznego biegu zostali:

W kategorii szkół mundurowych - Policyjne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku.

Puchar wręczył Zastępca Komendanta CPSP w Ustce podpułkownik Zenon Szutenberg.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych - Zespół Szkół Agrotechnicznych w Sławnie.

Puchar wręczył Jan Olech - Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego

W kategorii szkół gimnazjalnych - Gimnazjum Dwujęzyczne Nr 2 w Sławnie.

Puchar wręczył Grzegorz Koski - Przewodniczący Rady Miasta Ustki.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Marcelina Stiewe z kl. III LOT, Daniel Turzyniecki z kl. II T i Jakub Latos z kl. I LOT, zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Opiekunem drużyny był pan Arnold Szczucki.

Opieką nad młodzieżą, a szczególnie ich dobrą kondycją, bezpieczeństwem i pełnymi żołądkami, zajęły się panie mgr Edyta Łepkowska, mgr Beata Modzelewska i mgr Iwona Mordaka z pomocą naszych wspaniałych uczennic i uczniów. :)