Link do Galerii

Wielki sukces piłkarzy

Mistrzowie Województwa w Futsalu

5 grudnia 2017 r. w Chojnicach odbył się finał Wojewódzkiej Licealiady w halowej piłce nożnej- futsalu. W zawodach brały udział zwycięskie szkoły wyłonione z półfinałów rozegranych wcześniej. Nasz zespół tworzyli uczniowie z klasy 2LOS oraz jeden uczeń z klasy 1LOT. Po bardzo wyrównanych meczach w grupie eliminacyjnej, wygranych z XVLO Gdańsk 4:3 oraz ze szkołą z Kartuz 3:2, nasza drużyna pokonała w meczu finałowym zespół z Tczewa 5:2. Bardzo zacięte mecze eliminacyjne pokazały charakter zawodników, pomimo początkowych kłopotów do końca wierzyli w sukces i potrafili zmobilizować się do dalszej walki. Udowodnili tym, że są zgraną ekipą zasługującą na miano mistrza. Najwięcej bramek dla naszego zespołu w turnieju strzelił kapitan Karol Czubak-6. Skład drużyny: Bartłomiej Brzostowicz (2), Karol Czubak (6), Maciej Dawid (2), Kacper Dawid (1), Wojciech Przychoda, Maciej Tomas (1), Sebastian Wasiuk, Michał Zborowski, Mateusz Żebrowski. Do sukcesu przyczynili się także zawodnicy biorący udział we wcześniejszych eliminacjach w Słupsku: Hubert Niemiec 1LOT, Wiktor Wierzbicki 2LOS. Trenerzy: Piotr Piszko, Piotr Drwal.

A… Drużynie towarzyszyła grupa kibiców z klasy 2LOS wraz z wychowawcą panią Moniką Jurek. Kolejny raz potwierdziło się stare sportowe powiedzenie, że zaangażowani kibice są nieodzowną częścią drużyny. Wszystkim zawodnikom gorąco gratulujemy i dziękujemy.

Gratulujemy Mistrzom!