W kategorii gimnazjum i klasy VII szkoły podstawowej wystartowali uczniowie II LO w Słupsku ( oddziały gimnazjalne), Gimnazjum im. gen. M. Zaruskiego w Ustce, Katolickiego Gimnazjum im. św. Marka w Słupsku, Społecznego Gimnazjum UTO, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku ( oddziały gimnazjalne) i Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce. Do konkursowych zmagań z ortografią przystąpiło więc 55 uczestników, a prace oceniało Jury składające się z doświadczonych nauczycieli języka polskiego – p. Janiny Błażejewicz, p. Elżbiety Komorowskiej, p. Iwony Płóciennik i p. Renaty Kuligowskiej. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne nagrody otrzymali: Anna Bagińska z II LO w Słupsku ( I miejsce), Mariusz Roguski z ZSA w Słupsku ( II miejsce) i Anna Dąbrowska z II LO w Słupsku ( III miejsce). W kategorii gimnazjum i klasy VII szkoły podstawowej najlepsi okazali się: Maciej Prądzyński z II LO ( oddziały gimnazjalne) w Słupsku, który zajął I miejsce, Julia Sochacka z SP nr 4 w Słupsku ( oddziały gimnazjalne) – II miejsce i Aleksander Jankiewicz z Katolickiego Gimnazjum im. św. Marka – III miejsce. Laureatom nagrody wręczyli przybyli na uroczystość goście – Wicestarosta Powiatu Słupskiego p. Rafał Konon i Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego p. Jan Olech. Pogratulowali młodzieży doskonałej znajomości niełatwej przecież polskiej ortografii. Swoje uznanie dla „ śmiałków” stających w konkursowe szranki wyraził także dyrektor ZSOiT w Ustce p. Józef Masłowski, który podziękował również nauczycielom przygotowującym młodzież do konkursu oraz biorącym udział w pracach Jury. Przypomniał także wieloletnią tradycję konkursu i zachęcił uczniów do udziału w przyszłorocznej jubileuszowej edycji.