8 listopada miały miejsce 1. Usteckie Potyczki Ortograficzne. Organizatorem konkursu, który odbył się w kinie, były Biblioteka Miejska w Ustce oraz Ustecki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Ustka. Chętnych do zmierzenia się z ortograficznymi „pułapkami” było ponad 140 osób. W tekście dyktanda było wiele wyrazów nowych, takich jak Facebook czy scrollowanie, ale i archaizmy, które szczególną trudność sprawiły młodzieży, np. warząchew lub sztambuch. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach: uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjum, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli. Naszą szkołę reprezentowało 30 uczniów z klas II LOT, III LOS i IV technikum. Przedstawiciele tej ostatniej stanęli na podium- Oskar Kopicki zajął 2. miejsce, a Patrycja Twardowska uplasowała się na miejscu 3. Gratulujemy sukcesu!