Europejski Dzień Języków obchodzony jest w całej Europie w dniu 26 września nieprzerwanie od 2001 roku. My postanowiliśmy go zorganizować dzień później. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Ustce. Cieszymy się, że przyjęli nasze zaproszenie. W rywalizacji udział wzięli także uczniowie klas pierwszych naszego technikum.

Zabawa miała charakter konkursu pięcioetapowego, w którym trzyosobowe zespoły musiały m.in. odgadnąć nazwy stolic europejskich prezentowanych na slajdach, rozpoznać języki europejskie, rozpoznać znane osoby ze świata kultury, sportu czy też podać odpowiedzi na pytania dotyczące języków europejskich. Po zaciętej rywalizacji najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1. Gratulujemy!

Nie zapomnieliśmy także o publiczności. W zabawie "Filmiki dla publiki" nagrodziliśmy te osoby, które rozpoznały języki europejskie prezentowane w trudnych łamigłówkach językowych.

Imprezę przygotowały p. Marta Wyrzykowska i p. Monika Dymek