W piątek 8 listopada  na terenie poligonu w Wicku Morskim odbyła się 14 edycja Pomorskiego Biegu Niepodległości. Celem było uczczenie 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Miło nam poinformować, że kolejny raz bezkonkurencyjna okazała się drużyna naszej szkoły w składzie: Jakub Latos 3LOT, Krzysztof Pudelski 3T i Daniel Turzyniecki 4T. Świetnie rozwiązany test historyczny i bieg na orientację, bardzo dobre strzelanie, skuteczny rzut granatem, a także współpraca w zespole przyczyniły się do sukcesu drużyny.

Tak jak w latach ubiegłych uczniowie naszej szkoły również zabezpieczali trasę biegu. Po zakończeniu zmagań sportowych wszyscy udali się na poczęstunek, gdzie serwowano grochówkę, kawę, herbatę, a także można było upiec kiełbasę na ognisku.

Gratulacje dla chłopaków za kolejne 1 miejsce, bo łatwiej zdobywać niż bronić. Oni to zrobili. A pomogli im w tym p. Piotr Drwal i p. Arnold Szczucki.

                                  Zwycięska drużyna: Krzysztof Pudelski, Jakub Latos i Daniel Turzyniecki