III. Warunki uczestnictwa
1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących  i Technicznych w Ustce

2. Do konkursu można zgłaszać prace wykonane dowolną techniką plastyczną, graficzną, komputerową, kolorowe lub czarno –białe, dowolnego kształtu o wymiarach nie przekraczających 10 cm x 10 cm. (bez użycia gotowych klipartów) Nie może to być plagiat istniejących znaków.

3. Każda praca powinna zawierać następujące elementy połączone z polem kompozycji:
-napis EXLIBRIS lub EX LIBRIS,
- nazwę instytucji w pełnym brzmieniu tj. Biblioteka – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce lub Biblioteka ZSOiT w Ustce.
-praca powinna być naklejona na biały karton formatu A-5 (wielkość zeszytu)

4. Podpisane ekslibrisy (na odwrocie strony: imię, nazwisko, klasa) należy składać
do 31 marca 2021 r w sekretariacie szkoły. W przypadku grafiki komputerowej pracę proszę wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem w temacie: exlibris/konkurs

IV. Kryteria oceny prac konkursowych:
1. Przy wyborze najciekawszych prac Komisja będzie się kierowała następującymi kryteriami:

• czytelnością znaku własnościowego,

• nawiązaniem do tematyki szkolnej i bibliotecznej,

• estetyką wykonania, oryginalnością pomysłu.

Praca, która zajmie I miejsce, zostanie wykorzystana jako logo biblioteki. Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają nagrody książkowe.

Wszystkie ekslibrisy biorące udział w konkursie, wezmą udział w wystawie pokonkursowej.