Na początku zapoznaliśmy się ze sobą. Staraliśmy się również przedstawić innym nasze zainteresowania i pasje. Pomogło nam to zaznaczyć swoją odrębność i oryginalność. Następnie analizowaliśmy historie naszych osiągnięć, aby wydedukować z nich umiejętności, które umożliwiły nam dotarcie do celu. Wszystko to skrupulatnie notowaliśmy, aby na koniec otrzymać wachlarz predyspozycji przydatnych w karierze. Skupiliśmy się również na tym, w jakiej atmosferze, w jakim miejscu, czy z jakimi ludźmi chcielibyśmy w przyszłości pracować. Sprawdzaliśmy, czy jesteśmy stworzeni do pracy z informacjami, ludźmi czy może z rzeczami. W czwartek udaliśmy się do Słupska. Odwiedziliśmy Akademię Pomorską oraz Wyższą Hanzeatycką Szkołę Zarządzania. Wiemy już jakie kierunku oferują te uczelnie. Znamy również szczegóły dotyczące wyposażenia. Obejrzeliśmy sale wykładowe na APie. Zobaczyliśmy m. in. sprzęt medyczny najnowszej generacji przeznaczony do szkolenia ratowników, komputery i systemy zarządzania kryzysowego oraz stanowiska fizyczne czystej energii. Mamy nadzieje, że ten czas pomoże nam zadecydować o naszym życiu.

Janina Bartosińska