Niepodległości. Zachęcił do zrobienia biało-czerwonych kotylionów, które mają być znakiem obywatelskiej wspólnoty.

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji i w środę 9 listopada członkowie Samorządu Uczniowskiego pod czujnym okiem opiekuna Izabeli Kramarczuk zrobili ponad 200 kotylionów, które w czwartek przypięli wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszego liceum.

Tego dnia gospodarzem była klasa 2b, która przygotowała apel. W niecodzienny sposób połączono tradycję i współczesność. Po krótkim wstępie – prezentacji multimedialnej – na scenie w auli Kamil Kopeć wykonał piosenkę (własnego autorstwa!) w stylu rap nawiązującą do święta. Aby tradycji stało się zadość nie zabrakło także pieśni patriotycznych (np. „My pierwsza brygada"), które mogliśmy wspólnie zaśpiewać w formie... karaoke:)