Notice: Undefined offset: 35 in /home/zsoitustka/domains/zsoitustka.edu.pl/public_html/libraries/src/Access/Access.php on line 608

Notice: Trying to get property of non-object in /home/zsoitustka/domains/zsoitustka.edu.pl/public_html/libraries/src/Access/Access.php on line 608

Notice: Undefined offset: 35 in /home/zsoitustka/domains/zsoitustka.edu.pl/public_html/libraries/src/Access/Access.php on line 613

Notice: Trying to get property of non-object in /home/zsoitustka/domains/zsoitustka.edu.pl/public_html/libraries/src/Access/Access.php on line 613

W czeluściach pomarańczowego kombinezonu...

Link do Galerii Picasa

Dnia 6. listopada 2014 r. grupa uczniów z klasy 2 liceum wraz z kolegami i koleżankami z gimnazjum miała okazję uczestniczyć w zajęciach dotyczących podstawowych indywidualnych oraz zbiorowych środków ratunkowych, sposobów zakładania i użytkowania pasów, kombinezonów ratunkowych oraz środków ochrony cieplnej.

Chętni mieli okazję wypróbować "na sucho" zarówno pas, jak i nieprzemakalny kombinezon ratunkowy. Uczniowie mogli także zobaczyć rakiety spadochronowe, pochodnie morskie, pławki dymne, czyli sprzęt niezbędny w ratownictwie morskim. Na koniec obejrzeliśmy kilkuminutowy film o budowie i obsłudze tratwy ratunkowej.

Zajęcia odbyły się w CSMW w Lędowie.

pomaranczowe szalenstwo

Pod coraz pełniejszymi żaglami

Edukacja Morska w naszej szkole nabiera wiatru w żagle. Uczniowie regularnie odbywają zajęcia w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, a dyrektorzy podpisują porozumienia. :) 27. marca podpisane zostało porozumienie ze stowarzyszeniem FEDERACJA SZKÓŁ ŻEGLARSKICH ISSA w sprawie objęcia patronatem oraz współpracy w zakresie realizowanego w szkole programu Edulacja Morska.

Więcej o przedsięwzięciu także na GP24.

Edukacja morska - wizyta w CSMW - klasa 2

Link do Picasy

Edukacja Morska - jak nie zgubić się w czeluściach okrętu

12 marca 2014 roku (czyli dziś, czyli środa) uczniowie klasy pierwszej liceum odbyli w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej kolejną porcję zajęć w ramach programu Edukacja Morska. Było trochę naukowo, a trochę zabawnie.

Fi i Lambdy na mapach, dzioby kadłubów i notatki w pięknych tabelkach, wojskowi wykładowcy umundurowani, choć nie w pełnym rynsztunku bojowym, a szkoda. Mam nadzieję, że uczniowie budowę okrętu poznali od 20-milimetrowej stalowej podszewki, a przyjmując karkołomne założenie, że kiedyś zgubią się na morzu, i jeszcze bardziej karkołomne, że będą mieć przy sobie gps bez zasięgu i działającą papierową mapę oraz tępy ołówek i cyrkiel z dwoma igłami, z całą pewnością zawiną bezpiecznie do przyjaznego portu i odnajdą drogę do domu. :)

Symulatory gier, czyli kapitański mostek

Link do Picasy_1

Link do Picasy_2

Dziś, czyli 24 października 2012 r., nasza klasa (1a LO) została zaproszona do Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej. Pojechaliśmy zobaczyć sale wykładowe i trenażery, na których będziemy się uczyć także i my, realizując program autorski kmdra Dariusza Kloskowskiego „Edukacja morska”.

Najbardziej podobała nam się GRA NA SYMULATORACH [sic!], czyli symulator mostka kapitańskiego - oj, te dzieci spod znaku komputerowych gier i gierek :)

Pierwszym punktem programu było oglądanie w 3D projektu multimedialnego, w którym zobaczyliśmy, jak zbudowany jest okręt oraz mogliśmy obejrzeć „na wyciągnięcie ręki różne przedmioty, stanowiące jego wyposażenie. A wszystko w eleganckich „matriksowych” okularkach. :)

W kolejnych salach wykładowych i pracowniach oglądaliśmy dawne i obecne urządzenia znajdujące się na okręcie (radary, nawigacje, żyrokompasy i...) oraz dowiedzieliśmy się, jak nanosi się zmiany na mapy nawigacyjne.

Zrozumieliśmy także, że jeśli chcemy zdobyć patent żeglarski, będziemy musieli duuuużo się nauczyć.

Następne wizyty i spotkania z instruktorami CSMW odbędą się już w ramach zajęć. Na dodatek na tych zajęciach będą dzienniki i ZALICZENIA! Zapowiada się ciekawie. :)