Notice: Undefined offset: 35 in /home/zsoitustka/domains/zsoitustka.edu.pl/public_html/libraries/src/Access/Access.php on line 608

Notice: Trying to get property of non-object in /home/zsoitustka/domains/zsoitustka.edu.pl/public_html/libraries/src/Access/Access.php on line 608

Notice: Undefined offset: 35 in /home/zsoitustka/domains/zsoitustka.edu.pl/public_html/libraries/src/Access/Access.php on line 613

Notice: Trying to get property of non-object in /home/zsoitustka/domains/zsoitustka.edu.pl/public_html/libraries/src/Access/Access.php on line 613

Edukacja Morska - jak nie zgubić się w czeluściach okrętu

12 marca 2014 roku (czyli dziś, czyli środa) uczniowie klasy pierwszej liceum odbyli w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej kolejną porcję zajęć w ramach programu Edukacja Morska. Było trochę naukowo, a trochę zabawnie.

Fi i Lambdy na mapach, dzioby kadłubów i notatki w pięknych tabelkach, wojskowi wykładowcy umundurowani, choć nie w pełnym rynsztunku bojowym, a szkoda. Mam nadzieję, że uczniowie budowę okrętu poznali od 20-milimetrowej stalowej podszewki, a przyjmując karkołomne założenie, że kiedyś zgubią się na morzu, i jeszcze bardziej karkołomne, że będą mieć przy sobie gps bez zasięgu i działającą papierową mapę oraz tępy ołówek i cyrkiel z dwoma igłami, z całą pewnością zawiną bezpiecznie do przyjaznego portu i odnajdą drogę do domu. :)