Edukacja Morska - jak nie zgubić się w czeluściach okrętu

Link do Galerii

12 marca 2014 roku (czyli dziś, czyli środa) uczniowie klasy pierwszej liceum odbyli w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej kolejną porcję zajęć w ramach programu Edukacja Morska. Było trochę naukowo, a trochę zabawnie.

Fi i Lambdy na mapach, dzioby kadłubów i notatki w pięknych tabelkach, wojskowi wykładowcy umundurowani, choć nie w pełnym rynsztunku bojowym, a szkoda. Mam nadzieję, że uczniowie budowę okrętu poznali od 20-milimetrowej stalowej podszewki, a przyjmując karkołomne założenie, że kiedyś zgubią się na morzu, i jeszcze bardziej karkołomne, że będą mieć przy sobie gps bez zasięgu i działającą papierową mapę oraz tępy ołówek i cyrkiel z dwoma igłami, z całą pewnością zawiną bezpiecznie do przyjaznego portu i odnajdą drogę do domu. :)

Joomla templates by a4joomla