Spotkanie z amerykańskimi żołnierzami

Link do Picasy

18 października 2012 r. w Zespole Szkół Ogólnokształćących i Technicznych w Ustce odbyło się spotkanie młodzieży z żołnierzami amerykańskich sił powietrznych, stacjonującymi obecnie na poligonie w Wicku Morskim. Żołnierze z bazy amerykańskich sił powietrznych w Ramstaein w Niemczech na podusteckim poligonie szkolą polskich żołnierzy i personel naziemny w zakresie obsługi rakietowego systemu antybalistycznego Patriot.

 

Na spotkaniu z uczniami klasy 1a liceum, realizującymi program Edukacja morska, oraz uczniami klas drugich i trzecich, którzy w przyszłości chcieliby być żołnierzami polskiej zawodowej armii, było trochę zasłuchania, trochę nauki języka angielskiego i trochę śmiechu, zwłaszcza podczas przymierzania elementów amerykańskiego rynsztunku bojowego – ciężkiego i nie zawsze dostosowanego do gabarytów przymierzającego. :) A to hełm za duży, a to kamizelka kuloodporna za mała. :)

Uczniowie ciekawi byli wszystkiego – jak się zostaje zawodowym żołnierzem w amerykańskiej armii, jak znosi się rozłąkę z rodziną podczas 3-letniej służby w zagranicznej bazie wojskowej, co amerykański żołnierz robi w czasie wolnym, kiedy jest na poligonie, jak wygląda poranna zaprawa, czy Gościom podoba się w Polsce i czy samkuje im polska kuchnia.

„Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze”, czyli było sympatycznie i wesoło. :)

Joomla templates by a4joomla