Symulatory gier, czyli kapitański mostek

Link do Picasy_1

Link do Picasy_2

Dziś, czyli 24 października 2012 r., nasza klasa (1a LO) została zaproszona do Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej. Pojechaliśmy zobaczyć sale wykładowe i trenażery, na których będziemy się uczyć także i my, realizując program autorski kmdra Dariusza Kloskowskiego „Edukacja morska”.

Najbardziej podobała nam się GRA NA SYMULATORACH [sic!], czyli symulator mostka kapitańskiego - oj, te dzieci spod znaku komputerowych gier i gierek :)

Pierwszym punktem programu było oglądanie w 3D projektu multimedialnego, w którym zobaczyliśmy, jak zbudowany jest okręt oraz mogliśmy obejrzeć „na wyciągnięcie ręki różne przedmioty, stanowiące jego wyposażenie. A wszystko w eleganckich „matriksowych” okularkach. :)

W kolejnych salach wykładowych i pracowniach oglądaliśmy dawne i obecne urządzenia znajdujące się na okręcie (radary, nawigacje, żyrokompasy i...) oraz dowiedzieliśmy się, jak nanosi się zmiany na mapy nawigacyjne.

Zrozumieliśmy także, że jeśli chcemy zdobyć patent żeglarski, będziemy musieli duuuużo się nauczyć.

Następne wizyty i spotkania z instruktorami CSMW odbędą się już w ramach zajęć. Na dodatek na tych zajęciach będą dzienniki i ZALICZENIA! Zapowiada się ciekawie. :)

Joomla templates by a4joomla