Z okazji Dnia Dziecka Młodzieżowa Rada Miasta Ustka pod patronatem Urzędu Miasta zorganizowała po raz trzeci festyn dla uczniów usteckich gimnazjów i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Festyn otworzył Burmistrz Miasta Ustka Jacek Graczyk. Choć pogoda nie dopisała, to uczniowie bawili się dobrze, biorąc udział w zawodach sportowych, przeciąganiu liny i konkursie wiedzy o Ustce. Pogoda nie przeszkadzała też Straży Granicznej I Pożarnej w prezentowaniu swojego sprzętu. W rozgrywkach międzyszkolnych w piłkę nożną najlepsi byli uczniowie z Gimnazjum im. Zaruskiego w Ustce, drugie miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły, a na trzecim miejscu uplasowało się Gimnazjum nr 2 w Ustce. Ciekawym punktem programy były występy artystyczne. Punktem kulminacyjnym natomiast był mecz w siatkówkę pomiędzy Młodzieżową Radą Miasta Ustka a „Ratuszakami” (pracownikami Urzędu Miasta Ustka). Zwyciężyła po raz kolejny młodość, czyli członkowie „młodzieżówki”, choć widać było ogromne zaangażowanie i determinację „Ratuszaków”. Imprezę prowadziła przewodnicząca MRM Ustka, uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego Sara Rycyk z kolegą z Gimnazjum Społecznego (UTO) Kacprem Gierczakiem. Pomagali im wszyscy członkowie rady, którzy mieli przydzielone (równie odpowiedzialne) zadania. Myślimy, że festyn podobał się młodzieży i będzie cyklicznie kontynuowany.