Zaproszeni gimnazjaliści

W poniedziałek 8 kwietnia odbył się w naszej Szkole Konkurs Języka Angielskiego Welcome! adresowany do uczniów klas trzecich gimnazjum. W zmaganiach językowych wzięli udział najlepsi szkolni angliści z Gimnazjum im. Mariusza Zaruskiego oraz Społecznego Gimnazjum UTO wyłonieni na etapie szkolnych eliminacji. W trakcie konkursu uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować swoje wiadomości z zakresu gramatyki, słownictwa i kultury krajów anglojęzycznych w formie testu pisemnego. Spotkanie było też okazją do podejrzenia, jak wygląda dzień licealistów oraz do wymiany wrażeń na temat życia szkolnego. Zwycięzcą konkursu został uczeń Społecznego Gimnazjum Dominik Czerczak. Laureaci otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody książkowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Słupsku i wydawnictwo Oxford. Dodatkowo, wszyscy uczniowie biorący udział w naszym konkursie będą mieli pierwszeństwo przyjęcia do wybranej klasy pierwszej ZSOiT.

Gratulujemy serdecznie i zapraszamy do naszego grona!

Marta Wyrzykowska