Ich przygodanad Jeziorem Wicko  rozpoczęła się od poznania etykiety żeglarskiej i klarowania łódki. Adepci żeglarstwa nauczyli się stawiania żagli, wykonywania zwrotów przez sztag i przez rufę, trzymania kursu, podejść do pomostu oraz tonącego człowieka. Podział na grupy sprzyjał integracji, dał szansę lepszego poznania się i umożliwił samodzielną pracę ze sterem i żaglami.

Zajęcia na łódkach odbywały się codziennie do godziny 18 a wieczorami…. uczniowie brali udział w dyskotekach i wieczorkach integracyjnych z osobami niepełnosprawnymi przebywającymi na turnusie rehabilitacyjnym, korzystali z basenu, który znajdował się na terenie ośrodka oraz grali w koszykówkę i bilard.

Obóz żeglarski zakończył się egzaminem składającym się z części teoretycznej oraz praktycznej. Mimo wielu obaw i strachu okazało się, iż uczniowie są świetnie przygotowani i wszyscy uzyskali patent żeglarza jachtowego.

kurs na_zeglarza

Na zdjęciu szczęśliwi posiadacze patentu żeglarza jachtowego z opiekunami.