W pierwszej części uroczystości absolwenci ślubowali na sztandar, który został przekazany pocztom sztandarowym klas niższych, a następnie odbyło się wręczenie nagród, listów gratulacyjnych dla rodziców, podziękowań i rozdanie świadectw ukończenia szkoły.

Nagrodę Starosty Powiatu Słupskiego dla „Superabsolwenta” otrzymała Janina Bartosińska z kl. 3A.

Nagrodę Burmistrza Miasta Ustka otrzymała Monika Sobczyńska z kl. 3 A. Pan Burmistrz osobiście wręczył absolwentce nagrodę.

Nagroda Prezesa Banku Spółdzielczego powędrowała do Aleksandry Chybowskiej z kl. 3B, a Izabeli Wicher z kl. 3A przyznano Nagrodę Wójta Gminy Ustka.

Dyrektor ZSOiT p. Józef Masłowski wraz z wychowawcami wręczyli także nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, zaangażowanie w życie klasy i szkoły oraz wzorowe zachowanie, a nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli statuetki najbardziej wyróżniającym się sportowcom.

Pan Jan Olech oraz Pan Zbigniew Wiąckiewicz złożyli absolwentom gratulacje i życzyli sukcesów na egzaminie maturalnym oraz w życiu osobistym. W imieniu Samorządu Uczniowskiego i klas młodszych życzenia Absolwentom złożyli Dominika Pawlak i Rafał Kuczmiński z kl. 2B.

W imieniu absolwentów głos zabrała Klaudia Kostrubiec z kl. 3A i zadedykowała wszystkim piosenkę pt. „Nieodkryty ląd”.

Drugą część uroczystości – program artystyczny - przygotowali uczniowie z klas młodszych (2A, 2B, i 1T), któzy uhonorowali swoich kolegów statuetkami i tytułami w kilkunastu kategoriach.

Po zakończeniu uroczystości absolwenci ostatni raz spotkali się ze swoimi wychowawcami aby podziękować im za opiekę i wspólnie spędzony czas.