W dniach 27 lutego - 01 marca 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w X Jubileuszowym Zimowym Rajdzie Pomorskim „Stolemy 2015”, zorganizowanym przez Oddział Gdański PTTK. W rajdzie uczestniczyli: Monika Czeszejko-Sochacka, Julia Paluszyńska, Marta Olszewska, Agnieszka Haratyk, Alan Wiencek, Sebastian Jackowski i Hubert Jakszuk. Opiekunem był pan Arnold Szczucki.

Pierwszego dnia udaliśmy się pieszo do Starzyna. Łącznie przewędrowaliśmy 17 km.  Naszą bazą noclegową był Zespół Szkół w Starzynie. Drugiego dnia udaliśmy się autobusem PKS do Żarnowca, gdzie obejrzeliśmy dawny klasztor cysterek i benedyktynek. Z Żarnowca pieszo udaliśmy się do Krokowej, gdzie obejrzeliśmy nietypowy kościół z dwiema wieżami oraz dawny pałac. Trasa powrotna do Starzyna liczyła 20 km.

Był również czas na odpoczynek i zjedzenie pizzy w miejscowym lokalu. Ostatniego dnia zostały rozstrzygnięte liczne konkursy i odbyło się uroczyste zakończenie rajdu.

Było super !

stolemy 2015