W dniach 22-24 maja 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XVI Rajdzie Pomorskim „Kluka 2015”, zorganizowanym przez Oddział Gdański PTTK. W rajdzie uczestniczyli: Monika Czeszejko-Sochacka, Julia Paluszyńska, Marta Olszewska, Agnieszka Haratyk, Sylwia Wicher, Przemysław Parol, Piotr Piątkowski, Piotr Keller, Andrzej Kostuch, Damian Krzyszczuk, Martyna Sienkiewicz i Daria Szewczyk. Opiekunem był pan Arnold Szczucki.

Pierwszego dnia udaliśmy się pieszo trasą okrężną z Przywidza przez Krynki, Miłowo, następnie szlakiem skarszewskim do Kierzkowa. Kolejnymi miejscowościami na trasie były Piekło Górne i Piekło Dolne, a po nich Przywidz. Łącznie przewędrowaliśmy 19 km. Naszą bazą noclegową było Gimnazjum w Przywidzu.

Drugiego dnia udaliśmy się na nieco krótszą trasę okrężną, tym razem na północ od Przywidza. Dotarliśmy do Pomlewa, następnie do Huty Dolnej i przez Katarynki powróciliśmy do Przywidza. Długość tej trasy to 10 km. Był również czas na odpoczynek i zjedzenie pizzy w miejscowym lokalu gastronomicznym.

Ostatniego dnia zostały rozstrzygnięte liczne konkursy i odbyło się uroczyste zakończenie rajdu. Sylwia Wicher i Julia Paluszyńska zajęły I miejsce w biegu na orientację w okolicy Przywidza. Monika Czeszejko-Sochacka, Andrzej Kostuch i Damian Krzyszczuk zajęli I miejsce w grze terenowej w Przywidzu. Piotr Piątkowski zajął II miejsce, a Andrzej Kostuch III w konkurencji jazdy rowerem po torze. Pan Arnold Szczucki został uhonorowany dyplomem za najliczniejszą grupę na „Kluce”

Było super !