W trakcie konkursu uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności rozumienia nagrania oraz tekstu pisanego. Wykazali się znajomością gramatyki i słownictwa, a także zaprezentowali swoje wiadomości na temat kultury krajów anglojęzycznych. Zwyciężyła Wiktoria Sobisz ze Społecznego Gimnazjum UTO, II miejsce zajęła Judyta Bordakiewicz z Zespołu Szkół z Siemianic, na trzeciej pozycji uplasowała się Anna Bączyk ze słupskiego Gimnazjum nr 2. Laureatki otrzymały dyplomy oraz atrakcyjne nagrody książkowe. Głównym fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Słupsku. Wydawnictwo Oxford objęło swoim patronatem szkolną imprezę i ufundowało dodatkowe upominki.

Spotkanie było też okazją do podejrzenia, jak wygląda dzień w szkole ponadgimnazjalnej oraz do wymiany wrażeń na temat życia szkolnego. Podsumowując lingwistyczną rywalizację Pan Dyrektor Józef Masłowski gratulował wszystkim uczniom wysokich kompetencji językowych. Każdemu życzył powodzenia w zbliżających się egzaminach gimnazjalnych i zaprosił do dołączenia do szkolnej społeczności w wybranej klasie pierwszej ZSOiT.

Konkurs zorganizowała p. Marta Wyrzykowska.