Stypendia są przyznawane w dwóch kategoriach - za wyniki w nauce oraz za osiągnięcia w nauce. Ubiegało się o nie 19 uczniów. Ci, którzy otrzymali stypendia w roku szkolnym 2011/2012 osiągnęli wysokie wyniki w nauce – średnią ocen od 5,2 do 5,36 – i stypendium 200,00 zł - 300,00 zł miesięcznie. W drugiej kategorii osiągnęli wysokie wyniki w nauce i byli laureatami lub finalistami olimpiad oraz konkursów na szczeblu ogólnopolskim, okręgowym czy wojewódzkim - otrzymali stypendia po 300,00 zł - 500,00 zł miesięcznie.

Tegorocznymi stypendystami Starosty Słupskiego zostali:

w kategorii za wyniki w nauce:

• Marta Zofia Klein – uczennica klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce;

• Karolina Angelika Walicka – uczennica klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce;

• Janina Anna Bartosińska – uczennica klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce;

w kategorii za osiągnięcia w nauce:

• Konrad Miłosz Kobuszewski - absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ustce (od października student Politechniki Warszawskiej);

• Maciej Wszółkowski – absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ustce (od października student Uniwersytetu Jagiellońskiego).

Zdjęcia dostępne w galerii.